Ana Sayfa
2018-06-04 03:01:12 ( 1016 izlenme )
Reklamlar

Korkulan Oldu... Korkunç Hastalık Türkiye'de Görüldü..!

Korkulan Oldu... Korkunç Hastalık Türkiye'de Görüldü..!Kabus Türkiye'de 4 Kişide Tespit Edildi.Güney Amerika ülkelerinde görülen Zika virüsü yakın zamanda Türkiye için de risk olabilir. Bilgi, resmi bir raporda yer alıyor. Virüsün yayan sinek türü özellikle Türkiye’nin kuzeydoğusundaki şehirlerde görülüyor. Zika virüsü tek başına ölümcül değil ancak hamile kadınların çocuklarının engelli doğmasına neden olabiliyor.

Zika virüsü 7 yıl içinde Anadolu’ya yayılabilir. Uyarı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Tehditleri Erken Uyarı

ve Cevap Dairesi Başkanlığı’nın raporunda yer alıyor.Türkiye’de şu ana kadar 4 kişide Zika virüsü tespit edildi. Ancak bu kişilerin virüsü tatile gittikleri Küba’dan aldıkları tespit edildi.

Zika virüsü sivrisinek sokmasıyla bulaşıyor, virüsü taşıyanlar cinsel yolla da bulaştırabiliyor.Virüs hamile kadınların çocuklarinin engelli doğmasına neden olabiliyor.
Virüs tek başına ölümcül değil. Ancak başka rahatsızlıkları olanlarda hayati risk yaratabiliyor.

Zika virüsü en çok Güney Amerika ülkelerinde görülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İRAN'IN TALEBİ KABUL EDİLDİ Devletten haneye çifte gelir! Yaşlıya 601 bakana bin 305 lira...Haberin Ayrıntıları İçin Tıklayınız.. Şeyh Faysal'dan Türkiye hamlesi! İçinde ne olduğunu bilmediğimiz yardım kutularını ülkeye almamız için bizi zorluyorlar