Ana Sayfa
04 Haziran 2018 ( 1087 izlenme )
Reklamlar

Korkulan Oldu... Korkunç Hastalık Türkiye'de Görüldü..!

Korkulan Oldu... Korkunç Hastalık Türkiye'de Görüldü..!Kabus Türkiye'de 4 Kişide Tespit Edildi.Güney Amerika ülkelerinde görülen Zika virüsü yakın zamanda Türkiye için de risk olabilir. Bilgi, resmi bir raporda yer alıyor. Virüsün yayan sinek türü özellikle Türkiye’nin kuzeydoğusundaki şehirlerde görülüyor. Zika virüsü tek başına ölümcül değil ancak hamile kadınların çocuklarının engelli doğmasına neden olabiliyor.

Zika virüsü 7 yıl içinde Anadolu’ya yayılabilir. Uyarı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Tehditleri Erken Uyarı

ve Cevap Dairesi Başkanlığı’nın raporunda yer alıyor.Türkiye’de şu ana kadar 4 kişide Zika virüsü tespit edildi. Ancak bu kişilerin virüsü tatile gittikleri Küba’dan aldıkları tespit edildi.

Zika virüsü sivrisinek sokmasıyla bulaşıyor, virüsü taşıyanlar cinsel yolla da bulaştırabiliyor.Virüs hamile kadınların çocuklarinin engelli doğmasına neden olabiliyor.
Virüs tek başına ölümcül değil. Ancak başka rahatsızlıkları olanlarda hayati risk yaratabiliyor.

Zika virüsü en çok Güney Amerika ülkelerinde görülüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan flaş Suriye operasyonu açıklaması! Çalışmalar hızlandı KÜFLÜ EKMEĞİN KÜFSÜZ TARAFINI YEDİĞİNİZDE VÜCUDUNUZDA BUNLAR OLUYOR Venezuela'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması