Ana Sayfa
2019-05-15 05:35:25 ( 487 izlenme )
Reklamlar

Komşu da Rusya'dan S-400 almaya karar verdi!

Komşu da Rusya'dan S-400 almaya karar verdi!
Irak, Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri almaya karar verdi.

Türkiye, Hindistan ve bazı Arap ülkeleri Rusya'dan S-400 sistemleri almaya hazırlanırken ve bu nedenle ABD'nin yoğun baskısına maruz kalırken bir ülke daha savunma kapasitesini S-400 sistemleriyle artırma kararı aldı.

Sputnik'te yer alan habere göre; basın toplantısı düzenleyen Irak'ın Moskova Büyükelçisi Mansur Hadi, Irak hükümetinin S-400 sistemleri almak istediğini ve bu yönde bir karar verdiğini söyledi.

Yol haritası henüz hazırlanmadı
Büyükelçi Hadi, S-400 alım sürecinin kesin tarihlerini ve bu yönde atılacak adımları belirleyen bir yol haritasının henüz hazırlanmadığını ifade etti.

"ABD Engel olursa ne yapacaksınız"
Hadi'ye ABD'nin Rusya'yla yapılacak anlaşmaya yönelik muhtemel engellemeleri karşısında Irak'ın nasıl bir yol izleyeceği de soruldu. Hadi, bu soruya "ABD'lilerle olan sorunlara ve bu sorunların çözümüne gelecek olursak, (bunlar için) ilgili diplomatik kanallar mevcut" diye yanıt verdi.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKIN DEGIRMENIN SUYU NEREDEN GELİYOR MERAL AKŞENER ŞOKTA Ülkede kriz ! İHA'ları vurmayı değerlendiriyorlar "Kan ağlayan" Iraklı genç, Türkiye'den yardım bekliyor