Ana Sayfa
02 Mayıs 2019 ( 618 izlenme )
Reklamlar

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız

Klozete 1 Kaşık Karbonat Atarsanız
Eviniz için her türlü temizleyici malzemeyi alırsanız, bu günlerde size biraz pahalıya patlayabilir. Aslında çoğumuz evlerimizde kir ve lekelerden kurtulabilmek için gerekli malzemelere sahibiz…

Para Harcamaktan Kurtaran Temizlik Hileleri

Çamaşır Yağlar ve lekeler, bebek pudrası ile temizlenebilir. Lekeli veya yağlı olan kısıma bebek pudrasını dökün ve bir gece öyle bırakın. Daha sonra normal olarak yıkayın.

Çamaşır suyu, giysilerinizin hızlı bir şekilde yıpranmasına neden olabilir. Çamaşır suyu yerine kabartma tozu ve sirke karışımını kullanabilirsiniz. Bu doğal tarif, beyazlarınızı gerçekten beyaz yapacaktır.

Diş fırçaları 

Evinizde en çok kir toplayan şeylerden biridir. Hidrojen peroksit, tüm zararlı mikropları öldürür ve insanlar için güvenlidir. Fırçanın ucunu sıvıya batırın ve kirli uçları önlemek için fırçalarınızı tuttuğunuz bardağın içine biraz hidrojen peroksit dökün.

Banyo

 Tuvaletler için çözüm aslında çok basit. Evinizde bulunan kolayı tuvalet içerisine dökün ve birkaç saat öyle bırakın. Asit sayesinde kirler çıkacaktır.

Tuvaletinizi dezenfekte etmek için karbonatda kullanabilirsiniz. Karbonat bu tür işlerde etkili bir temizlik maddesidir. Klozet etrafına birkaç yemek kaşığı karbonat dökün ve 10 dakika bekleyin. Sonra fırçalayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

Limon, sirke ve tuz, doğal bulaşık deterjanlarıdır. 2 bardak suyun içine 4 limon kesip ekleyin ve pişirin. Daha sonra karıştırın, tuz ve sirke ekleyin ve tekrar kaynatın. Mağazada satılan bulaşık makinesi paketi yerine 3 çorba kaşığı limon jeli kullanın.

Mutfak

Çaydanlıklarda bulunan kireci gidermek için yarım sirke ve yarım suyu karıştırıp çaydanlığın içine dökün ve öyle kaynatın. Sonrasında suyu dökün ve çaydanlığı yıkayın. Kullanmadan önce farklı bir suyla kaynatın.

Camları temizlemek için kabartma tozu ve sirke kullanmak

Camların köşelerinde bulunan toz ve kirin temizlenilebilmesi için kabartma tozu ve sirke kullanılmalı. 510 dakika beklettikten sonra diş fırçası yardımıyla köşelere gezdirebilirsiniz. Kalan kısımları bez ile alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem de yumuşatıcı kullanmak. Hemen suyun içine yumuşatıcı ekleyin. Sprey şişesine koyup pencerelerinize sıkın ve kuru bezle camlarınızı temizleyin. Pencerelerinizin nasıl parladığını görünce siz bile şaşıracaksınız!

Musluğu parlatmak için diş macunu kullanmak

Musluğunuzu parlatmak için tek yapmanız gereken, üzerine biraz diş macunu koymak ve sünger yardımıyla temizlemek.

Tuvaleti temizlemek için kâğıt havlu ve sirke kullanmak

Tuvaleti temizlemeden önce hazırlık yapmanız size çok kolaylık sağlayacaktır. Bunun için, tuvalet kâğıdının üstüne biraz sirke dökün. Ve bunu birkaç saatliğine tuvalete koyun. Sonrasında tek yapmanız gereken tuvalet kâğıdını kaldırmak olacaktır.

Mobilya çiziklerini düzeltmek için ceviz kullanmak

Mobilyalarınızdaki küçük çizikleri saklamak için doğal yağ içeren cevizleri kullanabilirsiniz. Sonrasında Yumuşak ve kuru bir bezle mobilyayı temizleyebilirsiniz. Bu yöntem mobilyadaki çizik ve diğer lekeleri fark edilemez hale getirecektir.

Sararan yastık kılıfları için bulaşık deterjanı kullanmak

Sararmış yastık kılıflarını beyazlatmak için; 1 bardak toz çamaşır deterjanı ile bulaşık deterjanı, yarım bardak boraks, 1 bardak çamaşır suyunu ve kaynar suyu karıştırın.

Bu önemli bilgi ve yöntemlerden daha fazla kişinin faydalanması için, beğenip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KÖY HALKI TEDİRGİN CAN GÜVENLİĞİMİZ KALMADI Evlendiğimden beri kaynanam evime ilk defa geliyordu. Evlere para dolu zarf bırakıyor... Yine ortaya çıktı Chp'yi karıştıracak bu sözler Akparti'yi öve öve bitiremedi