Reklamlar

Kızıyla Son Anlarını Facebook’ta Paylaşan Anne Sözleriyle Okuyanları Ağlattı

Kızıyla Son Anlarını Facebook’ta Paylaşan Anne Sözleriyle Okuyanları Ağlattı5 yaşındaki Zoey Catherine Daggett tıpkı yaşıtları gibi oyun oynamayı seviyordu.

Zoey, 4 Temmuz 2018 tarihinde kanserle verdiği mücadeleye yenik düştü. Ailesi kızlarının yasını tutuyor ve tanımadığı insanlardan bile destek alıyor. Bunun asıl nedeni de küçük kızın fotoğraflarının Facebook’ta yayılmış olması.

Zoey’ye daha üç yaşındayken kanser teşhisi koyuldu. Teşhis koyulmadan önce tıpkı yaşıtları gibi enerjik ve yaramazdı.

Bir gün Zoey oyun oynarken yere yığıldı. CBS8’den aktarılanlara göre birkaç hafta sonra da elleri hareket etmemeye başlamış.

Aile, Zoey’de tuhaflık olduğunu farkedince çocuğu hemen hastaneye götürdü. Hastanedeyken bir daha asla unutmayacakları o haberi aldılar. Zoey’de tedavisi en zor tümör olan DIPG (Diffuse Intrinsic Pontine Glioma)’ye rastlandı.


Anne Casey, Daily Mail’e “Ne yapacağımızı nereye gideceğimizi bilemedik. Bize kızımızın öleceği ve tedavisi olmadığı söylendi” dedi.

Zoey’nin iyiliği için güçlü olmaya çalıştılar. İlerleyen senelerde Zoey çeşitli tedaviler gördü. Aile, Almanya’da Zoey’nin radyasyon terapisine yanıt verdiği bir klinik buldu. Ancak bir süre sonra o da işe yaramadı.

Zamanla durumu ağırlaştı. Hayatını kaybetmesi an meselesiydi.

4 Temmuz 2018 tarihinde Zoey hayatını kaybetti.

Küçük kızları hayatını kaybetmeden önce, ailesi onunla vakit geçirmeye ve fotoğraf çektirmeye başladı. Zoey son nefesine dek sevenlerinin arasındaydı.

Anne kızlarıyla son anlarını Facebook’ta paylaştı.

Casey, Daily Mail’e “Paylaştım çünkü her ne kadar acı gibi görünse de bizim için önemli bir andı” dedi
Reklamlar