Ana Sayfa
2018-09-25 01:32:56 ( 967 izlenme )
Reklamlar

Kaddafi'nin vasiyeti ortaya çıktı!

Kaddafi'nin vasiyeti ortaya çıktı!
Kaddafi'nin danışmanı İbrahim el Guveyil, Kaddafi’nin vasiyetinde 'Arap ulusal fikri ve birliğini güçlendirme çalışmalarının sürdürülmesini' istediğini söyledi.

Kaddafi'nin vasiyeti ortaya çıktı!
Libya'nın linç edilerek öldürülen lideri Muammer Kaddafi'nin danışmanı İbrahim el Guveyil, Spuntik'e verdiği mülakatta, başkent Trablus'taki çatışmalar zamanında Kaddafi'nin yanında olduğunu anlattı. El Guveyil, Kaddafi'nin Sirte kentine gitme nedeninin, başkenti yıkımdan kurtarmak olduğunu vurguladı.

El Guveyil'in aktardığına göre Kaddafi'ye silahlı grup ve uçakların Trablus'a saldıracağı bilgisi verildi. Kaddafi de devlet kurumlarını ve başkentteki insanların hayatını kurtarmak istediği için Sirte'ye gitme karar aldı.

"BİZ TESLİM OLMAYIZ, YA KAZANIRIZ YA DA ÖLÜRÜZ"

El Guveyil, Kaddafi Sirte'deyken kendisiyle yaptığı son telefon görüşmesini de anlattı. El Guveyil, Kaddafi'nin yanına gitmek için izin istedi ama Kaddafi, El Guveyil'in Trablus'ta kalıp çalışmaya devam etmesini söyledi. Kaddafi 'şehit olacağından' emindi, bu yüzden İtalya işgaline direnişin sembolü Ömer Muhtar'ın meşhur ifadesini alıntıladı ve 'şehadet istediğini' belirtti: "Biz teslim olmayız, ya kazanırız ya ölürüz.''

Kaddafi ayrıca El Guveyil'den, kendi ölümünden sonra teslim olmamasını ve Arap ulusal fikrini ve birliğini güçlendirme çalışmalarını sürdürmesini istedi.

"VATANDAŞLARA ATEŞ AÇMADAN KONTROL ALTINA ALIN"

''Kaddafi son günlerinde işleri yürütmüyordu, zira bütün kararlar, Halk Kongresi, Başbakan ve İhtiyarlar Heyeti Başkanı'nın elindeydi'' diyen El Guveyil, Kaddafi'nin talimatlarının 'sadece vatandaşlara ateş açmadan durumu kontrol altına almaya' yönelik olduğunun altını çizdi.

MERKEZ BANKASI TALAN EDİLDİ

El Guveyil, Libya'da o dönem altın ve paraların tutulduğu Merkez Bankası'nın da silahlı gruplar, milisler ve bazı yetkililer tarafından talan edildiğini söyledi.

Kaddafi, 20 Ekim 2011'deki olaylarda Sirte kentinde silahlı gruplar tarafından öldürülmüştü.

***************************************************
PKK'dan alçak hamle! Köy basıp 7 canı katlettiler
Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği Rakka ilinde örgütün zorla silah altına alma kararına karşı çıkan El-Hatuniyye köyüne baskın yaparak Arap kökenli 7 sivili öldürdü.
PKK'dan alçak hamle! Köy basıp 7 canı katlettiler
Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği bölgelerde halka baskısını artırırken, gençleri de zorla silah altına almaya devam ediyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, YPG/PKK işgal ettiği Rakka ilinin batısındaki El-Hatuniyye köyündeki gençleri zorla silah altına almak için bölgeye geçen hafta devriyeler gönderdi.

TAKVİYE TERÖRİST GÖNDERİP 7 SİVİLİ ÖLDÜRDÜLER

Örgütün köydeki gençleri alıkoymaya başlamasının ardından YPG/PKK'lı teröristler ile köylüler arasında 3 gün önce gece saatlerinde gerginlik yaşandı. Köylüler, örgütün köydeki binasına saldırarak 3 aracı ateşe verdi. 

Olayın büyümesinin ardından köye takviye terörist göndererek baskın yapan YPG/PKK, 8 bin hanelik Arap köyünde 7 sivili öldürdü, çok sayıda sivili de alıkoydu.

Köydeki kadın ve çocukları darp eden teröristler, köyde birkaç evi de yaktı.

Köy, üç gündür terör örgütü mensuplarının ablukasında tutuluyor.

YPG/PKK DEYRİZOR'DA SİVİLLERİN DÜKKANLARINI YIKTI

Kaynaklar, Deyrizor ilinde işgal ettiği "Süveydan Cezire" köyünde de sivillere ait bazı iş yerlerini yıktı.

YPG/PKK'lı teröristler, iş yerlerinin yıkılmasına tepki göstermek için bir araya gelen köylüleri silah zoruyla dağıtmaya çalıştı.

Örgüt mensupları, göstericilere katılan çok sayıda sivili alıkoydu.

YPG/PKK ile köylüler arasında gerginlik devam ediyor.

AA'nın harita alan ölçümlerine göre, Suriye topraklarının yaklaşık yüzde 28'i YPG/PKK'nın işgalinde bulunuyor.
******************************************
********************************************

Çocuklarda saç uzatmak doğru mu?
Saç uzatmanın çocuklarda fiziksel gelişime etkisi var mıdır? Vücuda alınan vitamin saçlara mı gider? Çocuklarda saç uzatmak doğru mudur? İşte merak edilen soruların yanıtı...


 
Günümüzdeki ailelerin çoğu, toplum içerisinde duydukları yanlış bilgiler yüzünden çocuklarının saçlarını uzatmak istemezler. Saç uzatmanın çocuğun gelişimiyle doğru orantılı olduğunu düşünen bireyler etraflarındaki kişilerin de düşüncelerini etkileyebilmektedir.
 
Halbuki saç uzatmanın çocuğun gelişimiyle hiçbir şekilde bağlantısı yoktur. Çocuğunuzun düz, kıvırcık ya da dalgalı olan saçlarını 'sağlıklı gelişemez' düşüncesi ile kestirmeye gerek yok.

Çocuğunuzun gelişiminin olumlu yönde devam ettirebilmesi için dengeli beslenme ve fiziksel aktiviteleri uygulamaya özen göstermelisiniz.

********************************
********************************Sıfır araç aldı başına gelmeyen kalmadı

İzmir'de traktör alım satım işiyle uğraşan bir iş adamının Aydın'dan satın aldığı sıfır araç, üst üste çıkardığı arızalar nedeniyle başına dert oldu. 3 yıldır tamir için servise gidip gelmek zorunda kalan talihsiz vatandaş, "Ben yandın başkaları yanmasın, sıfır araç alırken bile çok dikkatli olsunlar" dedi.

İzmir’in Kiraz ve Ödemiş ilçelerinden yıllardır traktör alım satım işiyle uğraşan iş adamı Mustafa Cerit, 2015 yılında Aydın'da yetkili bir bayiden sıfır araç satın aldı. Cerit, kısa bir süre sonra aracın su eksilttiğini fark etti. Aracı satın aldığı bayiye giderek şikayetini anlatan Cerit, görevlilerin sorunu tespit edemediğini iddia etti. Defalarca aynı şikayetle servise giden Cerit, sonraki aylarda aracın tavan perdesinin bozulduğunu, turbo bölümünde de arızalar yaşandığını ifade etti. 3 yıl boyunca İzmir-Aydın arasında adeta mekik dokuyan talihsiz vatandaş, sıfır araç aldığına pişman olduğunu dile getirdi. Başına gelenleri anlatan Cerit, "Arabayı alana kadar yetkili bayi personeli çevremde pervane oldular. Araba şöyle güzel, böyle güzel diye. Yok İngiltere'den geldi, yok ithal dediler ve ikna edip arabayı sattılar. Fakat aldığım günden bu yana 3 yıldır bu arabanın sorunu bitmek bilmedi. Arabayı satarken 500 bin kilo metre motor garantisi verdiler. Araç 50 bin kilo metre bile dayanmadı. Su eksilten aracı servise götürdüğümde ilgilenen olmadı. Aracın neden su eksilttiğini bulamadılar. Turbosunda arıza var dediler. Bir kablo değişmesi gerekiyormuş. Garanti kapsamındaki araç için benden 5 bin lira istediler. Ben de İzmir’de normal bir ustaya yaptırmak zorunda kaldım. Aracın tavan perdesi arızalandı. 3 defa perdesini değiştirmek zorunda kaldım. Ankara'daki yetkili müşteri temsilciği ile irtibata geçtim onlar da ilgi göstermediler. 3 yıldır aracın bitmek bilmeyen sorunları için gidip geldim ve oyalayıp nihayetinde garanti süresini de bitirdiler" dedi. 
Başına gelenlerden ötürü çok mağdur olduğunu belirten Cerit, araç satın almak isteyenleri "Sıfır araç alırken bile çok dikkatli olun. Ben yandım başkaları yanmasın" şeklinde uyardı. 
**********************************
**********************************


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anket firmasından AK Parti'ye 'ahlaksız' teklif! Çok sert tepki Savunma Bakanlığı onayladı! İsrail'den 54 İHA alacaklar Hz. İsa Yeryüzüne İndiğinde Neler Olacak Kadınlarda Oluşan Kistleri ve T-ümörleri Y-ok Etmeye Yarayan Doğal ilaç