Ana Sayfa
2019-04-27 12:43:37 ( 483 izlenme )
Reklamlar

İYİ Parti Erdoğan'ın sözleriyle çalkalanıyor! 

İYİ Parti Erdoğan'ın sözleriyle çalkalanıyor! 

İYİ Parti kurucusundan Akşener’in yardımcısına uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Türkiye İttifakı” sözlerine İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu destek vermişti. İYİ Parti’nin kurucuları arasında yer alan Durmuş Yılmaz ise, Dervişoğlu’nun Erdoğan’ın çağrısına destek vermesini eleştirdi.


 - 

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, "Cumhurbaşkanı'nın Türkiye ittifakı beyanını önemsiyor ve ciddiye alıyoruz. Türkiye'nin birliğe ihtiyacı var" dedi. Dervişoğlu'nun bu ifadelerine İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'dan uyarı geldi. Yılmaz, "Dur hele, bu kadar acelecilik niye?" ifadesini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, dün düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu. Dervişoğlu, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 31 Mart gecesi yaptığı balkon konuşmasında “milletin mesajı”nı aldığını söyleyip, “Daha sonra anlaşıldı ki herkes farklı mesaj almış seçimden. Biz milletin verdiği mesajın doğru şekilde algılanmasını istiyoruz” dedi.

Erdoğan’a destek

Müsavat Dervişoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Hızla ekonomik buhrana sürükleniyoruz. Bunun sorumluluk sahibi siyasi kadrolar tarafından aşılması icap ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘kötü gidişe dur’ diyebilmek adına telaffuz ettiği Türkiye ittifakı beyanını önemsiyor ve ciddiye alıyoruz. Türkiye’nin birliğe ihtiyacı var. Türkiye’nin bir olmaya, iri olmaya, diri olmaya ihtiyacı var. Türkiye’nin sorunları aşmaya yönelik çalışmalara ihtiyacı var.”

Yılmaz'dan uyarı: Dur hele

İyi Parti'nin kurucuları arasında yer alan Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Dervişoğlu'nun açıklamalarına Twitter üzerinden uyarı niteliğinde bir tepki gösterdi. Yılmaz şunları kaydetti:

“Dur hele, bu kadar acelecilik niye? Demiri soğutalım diyen kişi ertesi gün el sıkmadı.”

Cenazede “el sıkmadı” yalanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “demiri soğutalım” açıklamasından bir gün sonra cenaze namazına katıldı. Namazda İBB Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu da hazır bulundu. Erdoğan ve İmamoğlu’nun cenaze merasiminin başında çekilen görüntülerini yayınlayan muhalif medya, cumhurbaşkanının İBB başkanı ile tokalaşmadığını ileri sürdü. Halbuki merasim bittikten sonra Erdoğan ve İmamoğlu’nun tokalaştığı video yayınlanmıştı
Yeni Akit Gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DÜNYAYI BEKLEYEN YENİ BİR SAVAŞ ŞEHİT AİLESİNE YAZDIĞI REÇETE GÖZYAŞLARINA BOĞDU! AFT NASIL GEÇER VE AFT TEDAVİSİ NASIL OLUR? ABD’de bir tane bile çıkmadı!