Ana Sayfa
2018-07-12 05:50:43 ( 124 izlenme )
Reklamlar

İŞYERİNDEKİ ŞAKA PAHALIYA PATLADI

İŞYERİNDEKİ ŞAKA PAHALIYA PATLADI
Çorum'da çalıştığı iş yerinde uyuyan mesai arkadaşının ağzına şaka olsun diye kalem yerleştirip, gizlice kayda aldığı videoyu Facebook'ta yayımlayan kişi, mahkum oldu.

Çorum'da iş arkadaşına şaka yapan adam mahkemelik oldu. Yargıtay, şaka amaçlı çekilen videoların sosyal paylaşım sitesinde yayımlamanın özel hayatı ihlal ettiğine hükmetti.

AĞZINA KALEM SOKUP FACEBOOK'TA PAYLAŞTI

Çorum'da, mesai arkadaşına muziplik yapmak isteyen işçinin yaptığı şaka pahalıya mal oldu. Aynı iş yerinde birlikte çalıştığı arkadaşı uyuduğu esnada ağzına kalem yerleştiren muzip işçi, mesai arkadaşının alaya alınacak nitelikteki bu tuhaf görüntüsünü gizlice cep telefonuyla kaydetti ve daha sonra Facebook'ta paylaştı.

ÖZEL HAYATIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL

Kendisine yapılan her ne kadar şaka olsa da itibarının zedelendiğini düşünen mağdur işçi, soluğu mahkemede aldı. Şakacı işçi hakkında Çorum 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde, 'Kasten yaralama, görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal, görüntü veya seslerin ifşa edilmesi suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlamasıyla dava açıldı.

KASTEN YARALAMA SUÇUNDAN YARGILANIYOR

Mahkeme sulu şakanın faturasını kesmekte gecikmedi. Kalemin uyuyan işçinin ağzını yardığına dikkat çeken Mahkeme, 'Kasten yaralama' suçundan şakacı işçiyi 2 bin lira cezaya çarptırdı. Mahkeme, şakacı işçiyi 'Görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal ve görüntü veya seslerin ifşa edilmesi suretiyle özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarında ise şakacı işçiyi hapis cezasına çarptırdı.

YARGITAY KARARI ONADI

Kararla sarsılan şakacı işçi soluğu Yargıtay'ta aldı. Temyiz edilen kararda son noktayı Yargıtay 12. Ceza Dairesi koydu. Daire, suç kastı bulunmayan sanık şakacı işçinin temyiz talebini reddederek, mahkeme kararını onadı. Hukukçular, Türk Ceza Kanunu'nun 134'üncü maddesinde düzenlenen 'özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa etmek' suçunu işleyenlerin 2 ile 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılandığına dikkat çekti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKIN NE YAPILACAK KODU 3’LE BAŞLIYORSA SAKIN ALMAYIN! MİLYONLARCA ÇALIŞANI İLGİLENDİRİYOR VE BU AY BAŞLIYOR İstanbul'a Akşener bombası! "İstanbul'u iyi yönetir"