Auto-Created-3
06 Haziran 2019 ( 301 izlenme )
Reklamlar

İstifa etti
 
Türkiye ve Yunanistan arasında Ege Denizi’nde güven artırıcı önlemlere yönelik görüşmelerden sorumlu heyetin başkanı Korgeneral Nikos Zahariadis’in istifa ettiği bildirildiYunanistan Savunma Bakanlığında Milli Savunma Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Genel Direktörlüğü Başkanlığını yürüten Zahariadis, Yunan medyasına yaptığı açıklamada, Türkiye ile görüşmelerin yapılacak erken genel seçim öncesinde durdurulması gerektiğini belirtti.


 
Bu görüşünün kabul görmediğini kaydeden Zahariadis, “Üstlerinizle kritik bir meselede fikir ayrılığınız oluştuğu zaman yalnızca bir çözüm yolu vardır; o da istifa etmek. Ben de bunu yaptım.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’den aralarında diplomatların ve üst düzey askeri yetkililerin bulunduğu karma komisyon ile Yunanistan Savunma Bakanlığı heyeti arasında Ege Denizi’nde güven artırıcı önlemler ve iş birliğine yönelik görüşmeler 2025 Mayıs tarihinde Atina’da gerçekleşmişti.

ERKEN SEÇİM DUYURUSU YAPILMIŞTI


 
Görüşmelerin ikinci turunun ise Ankara’da yapılması planlandığı belirtilmişti.Yunanistan’da Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri ver yerel seçimler sonrası yenilgiye uğrayan hükümetteki SYRIZA partisi lideri ve Başbakan Aleksis Çipras, erken seçime gidileceğini duyurmuştu.

Olası erken seçim tarihi 7 Temmuz olarak belirlenirken, seçimlerden galip çıkan Yeni Demokrasi (ND) partisi yetkilileri, ülkenin geleceğini ilgilendiren kararların erken seçimlere kadar dondurulması gerektiğini savunuyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ukrayna'dan Türkiye'ye tarihi öneri: Güçlerimizi birleştirelim Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş uyardı!.. F-35'lere DİKKAT! Harekete geçiyorlar! Suudi Arabistan'a büyük şok MHP'li isimden yeni parti önerisi! İsim bile verdi