İşte Muharrem İnce’nin her yerden kaldırın dediği video

33668 izlenme29 Ekim 2019
Reklamlar
İşte Muharrem İnce’nin her yerden kaldırın dediği video


VİDEO İÇİN AŞAĞIYA İNİN
 
Televizyon ekranlarında her fırsatta “Parti başkanı Cumhurbaşkanı olamaz” diyen Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı seçimi kongresinde “CHP’nin Genel Başkanı’nın doğal Cumhurbaşkanı adayı olduğunu” söyledi. 

Partisinin kendisini Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği törende ise “Cumhurbaşkanı adayının parti başkanı olamayacağını” ifade etti. CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin, duruma göre gardını almakta ne kadar uzman olduğu bu iki konuşmada açıkca görülüyor.

Erken seçim kararıyla birlikte kıskıvrak yakalanan CHP ittifak arayışlarından da bir sonuç alamayınca tek çare olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun en büyük muhalifi Muharrem İnce’yi aday olarak gösterdi.

İŞTE O KONUŞMA!

 


CHP’nin adayının açıklandığı salonda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile kürsüye çıkan Muharrem İnce “Hep söylediniz parti başkanından cumhurbaşkanı olmaz. Parti üyesinden cumhurbaşkanı olmaz. Ben de bu görüşünüze katıldım. 24 Haziran’da Allah’ın izini milletin isteğiyle cumhurbaşkanı olacağım. Sadece CHP’lilerin değil, sadece bu salonda bulunanların değil. 

80 milyonun herkesin AK Partililerin, MHP’lilerin, Kürtlerin, Türklerin, alevilerin, sünnilerin herkesin cumhurbaşkanı olmak için. Onun için 15 yaşında 79 ara seçimlerinde sokaklara afiş asmaya çıkmış ve 39 yıl CHP’nin rozetini taşımış biri olarak ben tarafsız bir cumhurbaşkanı olacağım ve rozetimi size emanet ediyorum.” dedi. KENDİ KENDİNİ YALANLAMIŞ OLDU


 
İnce aslında bu sözleri ile kendi kendini yalanlamış oldu. CHP’nin 3 Şubat 2018’deki 36. Olağan Kurultayı’nda kürsüye çıkıp söz alan Muharrem İnce”CHP’nin genel başkanı, doğal cumhurbaşkanı adayıdır, kaçamaz. Yok böyle bir şansı. ‘Partiyi ben yönetiyim, ülkeyi başkası yönetsin.’ O zaman koltukta niye oturacaksın?” ifadelerini kullanmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hangi ilde kaç kişi yaşıyor? İşte Türkiye'nin nüfusu Eski vekilden çok konuşulacak yeni parti çıkışı: Bugünden itibaren... 3 KIZ ÇOCUĞUNDAN BİRİNİ KOLUNDAN TUTUP ZORLA… DEVLETİN KASASINA SERVET GİRECEK
{}