Ana Sayfa
27 Şubat 2019 ( 101 izlenme )
Reklamlar

İşte iki ülkeyi savaşın eşiğine getiren olay!

İşte iki ülkeyi savaşın eşiğine getiren olay!

Pakistan ile Hindistan arasından günlerdir yaşanan ve bugün iki ülkenin birbirinin savaş uçaklarını vurmasıyla zirveye ulaşan gerilimde kırılma noktası, Pulwama'daki patlama oldu.Haber7 Detay

 

Hindistan ve Pakistan karşılıklı olarak hava sahalarını ihlal etti. Pakistan Hava kuvvetleri, hava sahasına giren 2 Hindistan savaş uçağını düşürdü. Herkes ise gerilimi had safhaya tırmandıran olayı merak ediyor. 

PULWAMA'DAKİ PATLAMA KIRILMA NOKTASI OLDU

 

14 Şubat'ta Keşmir bölgesindeki Pulwama kentinde, Hint güvenlik kuvvetlerini taşıyan otobüse bomba yüklü bir araç ile düzenlenen saldırıda 41 kişi ölmüştü.

Saldırının arkasında Pakistan'ın olduğunu ileri süren göstericiler Pulwama'da protesto gösterileri düzenlemişti.

İki ülke arasında yükselen tansiyon dün yeniden yükseldi. Dün Hindistan Dışişleri Bakanı Sushma Swaraj, hava kuvvetlerine ait jetlerin sınırı geçerek, Pakistan'daki 'terör kamplarına' hava operasyonu düzenlediğini; saldırıda çok sayıda miltanın öldürüldüğünü söyledi. Pakistan ordu sözcüsü Asif Ghafoor ise, "Hint uçakları Muzafarabad bölgesinden sızdı.

Pakistan Hava Kuvvetleri'nin zamanında ve etkili müdahalesi sonrası, uçak bombasını acele bir şekilde Balakot yakınında ormanlık bir alana bıraktı.

Kayıp ya da hasar yok" ifadelerini kullandı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Açıkça yazdık. Taksim’de Suriyelilerim yılbaşı kutlaması ve…. ittifak yapamayınca küstü: Destek vereceğimiz parti... Alçak komutan girip Erbakan’ın yanında tuvaletini yaptı. Neden mi. Lütfen okuyun bu alçaklığı uzun ömür noktası