Ana Sayfa
2019-03-07 10:01:53 ( 553 izlenme )
Reklamlar

İŞTE ABD YÜZSÜZLÜĞÜ !

S-400 alımını gören ABD, Patriot satışı için kolları yeniden sıvadı
Türkiye'nin Rusya'dan S-400 almasının önüne geçmek isteyen ABD, kendi belirlediği şartlar altında Patriot satma ısrarını sürdürüyor.
 S-400 alımını gören ABD, Patriot satışı için kolları yeniden sıvadı
Hava savunma sistemleri konusunda dünyanın en iyi üretimlerini yapan Rusya, 2.5 milyar dolar gibi bu alada uygun bir fiyata Türkiye'ye S-400 sattı.

Yapılan anlaşmada S-400'lerin gelişimi konusunda Türkiye ile iş birliği de var.

Bu durum ABD ve NATO'da büyük rahatsızlığa yol açtı. Yıllarca Türkiye'yi oyalayan ABD, S-400 alımını görünce Patriot satışı için kolları sıvadı.

Daha pahalıya satış yapmak istediler
Soluğu Ankara'da alan Amerikalı yetkililer kendi belirlediği şartlar altında Patriot satmak istediler. Türkiye'den S-400'ü iptal ederek, çok daha yüksek bir fiyata (tahmini 3.5 milyar dolar) Patriot almasını isteyen Amerikalılara olumsuz cevap verildi.

İkna çabaları sürüyor
Masadan kalkan ABD, S-400 hazımsızlığı devam edince tekrar geldi. Patriot için daha cazip yapan ABD'li yetkililerin Ankara'yı ikna çabaları sürüyor.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye bu tepkiyi konuşuyor: Yıkayalım bu ülkeyi yoksa... Bu Gerçekten Bir Mucize...! Bu güzelliğe şahit olun Önder Aksakal duyurdu! Bir araya geleceğiz Bahçeli'den Kaftancıoğlu'nun skandal paylaşımına cevap!