Ana Sayfa
2018-12-07 09:21:03 ( 64 izlenme )
Reklamlar

İsrail'e şok!

İsrail'e şok!

 F-16 satışına ABD engel oldu
ABD yönetimi, terör devleti İsrail'in ABD yapımı F-16 uçaklarını Hırvatistan'a satışına onay vermedi.
 İsrail'e şok! F-16 satışına ABD engel oldu
ABD merkezli haber kanalı Channel 10 News'e konuşan İsrailli bir yetkili, ABD yönetiminin terör devleti İsrail'in ABD yapımı F-16 uçaklarını Hırvatistan'a satışına onay vermediğini söyledi.

Yapılan açıklamada İsrail'in F-16 uçaklarını Hırvatistan'a satma girişiminin Trump yönetimini oldukça kızdırdığı belirtildi.

Ocak ayında anlaşmışlardı
Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu geçtiğimiz ocak ayında 12 adet F-16 satışı konusunda anlaşmış ve satış kamuoyuna mart ayında duyurulmuştu.

İsrail ile Hırvatistan arasında mutabakata varılan 486 milyon dolarlık F-16 satışına silah ve eğitimler de dahildi.

Geçen ekim ayında da Hırvatistan Savunma Bakanı Damir Krsticevic ve ABD Büyükelçisi Robert Kohorst gözetiminde, 53 milyon dolarlık ABD yapımı Sikorsky S-70 tipi iki helikopter Hırvatistan'daki Pleso bölgesinde yer alan üsse bağış kapsamında teslim edilmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Farkında değiller ama Akparti'ye büyük koz verdiler Cumhuriyetin en büyük yatırımı. Tek başına ihracatın %20’sini karşılayacak FİLİZLENMİŞ PATATESLE YEMEK YAPTI 30 DAKİKA GEÇTİKTEN SONRA BEDENİNDE OLANLARA İNANAMADI... aman dikkatI Binlerce kişiye müjde! Aylık 200 TL destek verilecek