Ana Sayfa
2018-06-04 02:53:50 ( 1413 izlenme )
Reklamlar

IŞİD’li kadınların doğumuna giren Ebe, yaşadığı korkunç olayları anlattı..! İnsan Değil Bu Aşağlıklar..!

IŞİD’li kadınların doğumuna giren Ebe, yaşadığı korkunç olayları anlattı..! İnsan Değil Bu Aşağlıklar..!
Suriye’nin Rakka kentinde IŞİD’li ailelerin doğumunu gerçekleştiren ebe Samira Nasr, örgüt üyelerinin arasında Türklerin de bulunduğu her ulustan kadınların olduğunu belirterek, kocalarının yasaklaması nedeniyle kadınların ağrı kesicisiz doğum yaptığını söyledi. 

 

Washington Post'a konuşan ebe Samira Nasr (66), Rakka kentinde 40 yıl boyunca binlerce bebeğin doğumuna yardım etmekten gurur duyduğunu ancak IŞİD'in Rakka'yı başkenti haline getirmesinin ardından örgüt mensuplarının aileleri için sayısız bebek dogurturken  pek çok kötü sahneye olduğunu dile getirdi.

 

3 yıl IŞİD hakimiyetinin sürdüğü Rakka’da Nasr, silah zoruyla gece gündüz her saat evlere çağrılan IŞİD'lilerin evlerine götürüldüğünü dile getirerek, o dönemde korku, öfke ve çaresizlik arasında gidip geldiğini söyledi.

 

Samira Nasr, iki yıl önce girdiği Türk bir çifte ait bebeğin doğumunun daha öncekilerin hiçbirine benzemediğini, babanın IŞİD militanı olduğunu, baba ile annenin doğar doğmaz bebeğe terzide diktirdikleri bir askeri üniforma giydirmeye çalıştıklarını, babanın bebeğin büyüyünce IŞİD’li olacağını gururla ilan ettiğini kaydetti.

 

bebeğin hassas cildi için kumaşın çok sert olduğunu söyleyerek babayı üniformayı giydirmemeye ikna ettiğini söyleyen Nasr, “Bunlar insan değildi. Farklı türden mahlukattı”dedi.

 

Samira Nasr, annelerin çok genç olduğunu, bebekleri daha kordonları kesilmeden emzirmeye çalıştıklarını, kocaların ise doğum sırasında kadına ağrı kesici ve diğer ilaçlardan vermesini engellediklerini, bazı kadınların 10 saat boyunca ağrı kesici ya da kas gevşetici olmadan normal doğum yapmaya çalışırken acıdan kıvrandığını dile getirdi.

 

Kocaların ilacın dini geleneklere aykırı olduğunu, acı çeken kadının Allah'ın şefaatine mazhar olacağını, cennette ödüllendirileceğini, kadınların da kocalarına itaat ettiğini anlatan Nasr, “Hiçbir ilaç kullanmama izin vermediler. Bu kadınlar çok acı çekti” dedi.

 

 

Ebe Nasr, Halifeliğin gelişip yayılmasına doğumlarla hizmet etmek istemediğini, ama infaz edilmemek ya da hapse atılmamak için IŞİD'cilerin doğumlarına girmek zorunda kaldığını söyledi.

 

Kürt komşusunun evinden kovulduğunu, eve yerleşen Kenyalının “IŞİD dullarından sorumlu yetkili” olduğunu dile getiren Samira Nasr, bu kişi tarafından silah zoruyla ilk götürüldüğü evde Tunuslu, Suudi, Mısırlı, Yemenli, Somalili, Faslı, İrlandalı, Fransız, Alman, Rus, Türk, Kafkasya bölgesinden ve Afrika'dan çok sayıda hamile kadınla karşılaştığını anlattı.

 

13 ile 15 yaş arasında kadınların olduğunu söyleyen Nasr, sonraki üç yılda yabancı militanların Suriyeli eşleri arasında 18 yaşında veya üzerinde olanıyla karşılaşmadığını vurguladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir polisi şehit etti sonrada ... İŞTE O MUHTEŞEM FAYDASI Milli Muharip Uçak paylaşımı! İngilizler Ankara'da Milyonlarca kişi akın ediyor! 10 milyar liralık bayram bereketi