Ana Sayfa
2018-04-14 04:54:50 ( 1903 izlenme )
Reklamlar

Son dakika... Flaş iddia: İran, Rusya'nın talebini kabul etti

Son dakika... Flaş iddia: İran, Rusya'nın talebini kabul etti
İran'ın yarı resmi haber ajansı Tasnim'in Askeri  Haberler Servisi Editörü Hossein Dalirian, İranlı yetkililerin, Rus bombardıman  uçaklarının ülkenin hava sahasını ve yakıt ikmali için Hemedan eyaletindeki NOJEH  Hava Üssü'nü kullanmalarına izin verdiklerini öne sürdü.
Son dakika... Flaş iddia: İran, Rusya'nın talebini kabul etti
Dalirian, Twitter hesabından, "İran, Rusya'nın isteği üzerine bu  ülkeye ait uzun menzilli bombardıman uçaklarının ülkemizin hava sahasını  kullanmasını hatta yakıt ikmali için Hamedan'da bulunan Nojeh Hava Üssü'ne iniş  yapmalarını kabul etmiş durumda." paylaşımında bulundu.

Devrim Muhafızları Ordusu'na yakınlığıyla bilinen Tasnim'in editörü,  Rusya'nın, İran hava sahasını kullanabilmesi yönündeki isteğin Rusya Devlet  Başkanı Vladimir Putin'in temsilcisi tarafından İranlı yetkililere iletildiğini  ileri sürerek, "Bu istek, Putin'in temsilcisi ve Şemhani arasında gerçekleşen  gizli görüşme esnasında İranlı tarafa iletilmiştir." ifadelerini kullandı.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi  Alexander Lavrentiev, 10 Nisan Salı günü Tahran'a sürpriz ziyaret gerçekleştirmiş  ve İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani ile kapalı  kapılar ardında görüşmüştü

MİLLİYET

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye bu operasyonu konuşuyor! Üzerinden MİT ve MOSSAD kimliği çıktı İğrenç ! Yer izmir öğrencisini odasına çağırıp hadi bana CHP'de bir istifa daha! Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında üniversite mezunlarına taş çıkarmıştı... Aday oldu