Ana Sayfa
2018-05-31 11:14:43 ( 1648 izlenme )
Reklamlar

İngilizlerden İtiraf: Erdoğan Kazandıktan Sonra…

İngilizlerden İtiraf: Erdoğan Kazandıktan Sonra…


 
İngiltere’de yayın yapan Financial Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerden sonra yeni bir Türkiye inşa edeceğini yazdı.

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçimler dünya kamuoyu tarafından da yakından takip ediliyor.

Almanya Başbakan Angela Merkel, CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ı seçimlerden sonra hemen ülkesine davet ederek sonuçların belli olduğunu ifade etmişti. Ülkede yayın yapan gazeteler de Erdoğan’ın kazanacağına kesin gözüyle bakıyor.

ERDOĞAN’IN ZAFERİ

Almanlardan gelen bu davetten sonra İngiltere’de yayın yapan gazeteler de Erdoğan’ın zaferinin yakın olduğunu yazmaya başladı.

 
Ülkede yayın yapan Financial Times’ta çıkan yazıda, muhalefetin bu seçimleri fazlasıyla ciddiye aldığı ancak Erdoğan’ın kazanacağının ortada olduğu belirtildi.

YENİ SİSTEM, YENİ TÜRKİYE

Yazıda, “Erdoğan’ın zafer kazanması halinde Türkiye’deki yönetim sisteminde köklü değişiklikler için düğmeye basılacak. Halihazırda başbakanlığa bağlı tüm bakanlıklar ve kuruluşlar cumhurbaşkanına bağlanacak ve yeni kabine de tümüyle Meclis dışındaki isimlerden seçilecek.” ifadelerine yer verildi.

Yeni sistemle yeni bir Türkiye’nin inşa edildiğinin belirtildiği yazıda, Türkiye’deki seçim sürecinin 2019 Mart’a kadar devam edeceğine de yer verildi.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz’un Unutulmaz Sunucusu Şimdilerde Ne Yapıyor? ÜNLÜ SANATÇI’NIN KARDEŞİNİN DURUMU YÜREKLERİ SIZLATIYOR Kılıçdaroğlu fena kıskandı: Abartacak bir şey yok! FETÖ'den Erdoğan'ı yargılama planı!