Ana Sayfa
2018-04-16 01:47:22 ( 157 izlenme )
Reklamlar

İngilizlerden çarpıcı 'Rusya' iddiası! "Karşı saldırıya hazırız"

İngilizlerden çarpıcı 'Rusya' iddiası! "Karşı saldırıya hazırız"

İngiliz basını, istihbarat kurumlarının Moskova’nın siber alanda olası ‘saldırgan’ eylemlerine cevap olarak Rus bilgisayar ağlarına saldırmaya hazır durumda olduklarını yazdı.
The Sunday Times gazetesinin İngiliz istihbarat kurumlarındaki kaynaklara dayandırdığı haberinde, Rusya'ya hazırlanan karşı tedbirleri geliştirme çalışmalarına Ulusal Siber Güvenlik Merkezi'nin ve Savunma Bakanlığı'nın katıldığı kaydedildi.

Gazete, "Siber uzmanlar Rusya'daki bilgisayar ağlarında mevzilendi" ifadelerini kullandı.BAŞBAKAN MAY'E BİLGİ VERİLDİ

Londra'nın ülkedeki kilit öneme sahip altyapı tesislerine, özellikle de sağlık kurumlarına siber saldırı beklediği belirtilen haberde, İngiliz istihbaratının Rusya'nın İngiliz hükümet üyelerinin, parlamenterlerin ve diğer üst düzey yetkililerinin itibarını zedeleyebilecek bilgileri İnternete sızdırabileceğinden şüphelendiği ifade edildi. Habere göre İngiliz istihbaratı bu konuda bizzat Başbakan Teresa May'e bilgi ver'di.SIZMA İMKANI OLDUKLARINI BİLİYORUZ"

Gazeteye konuşan yetkili bir kaynak, "Rusya'nın senaryosunda gölge düşürücü belgelerin olduğunu biliyoruz, buna hazırız. Bu ölçekte sızma imkânları olduklarını biliyoruz" ifadelerini kullandı.

İngiltere, Milli Siber Güvenlik Stratejisi kapsamında da 1,9 milyar sterlinlik bir kaynağı siber tehditlerle mücadeleye ayırmayı planlıyor.


Yeni Akit gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte ABD ve Rusya'yı destekleyen ülkeler... Türkiye hangi tarafta? İLK DEFA BU İFADELERİ KULLANDI SON DAKİKA .SINIR KARAKOLUNA SALDIRI İYİ Parti'de skandallar bitmiyor! Meral Hanım bu ne?