Ana Sayfa
2018-07-18 12:30:02 ( 477 izlenme )
Reklamlar

İngiliz basınından şok iddia: ‘Beyaz Dul’un hedefinde Türkiye var

İngiliz basınından şok iddia: ‘Beyaz Dul’un hedefinde Türkiye varİngiltere basınında yer alan bir iddiaya göre, ‘Beyaz Dul’ lakabıyla bilinen bir terörist intihar bombacıları yetiştirerek aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkeye saldırı hazırlığında.

İngiltere’nin çok satan gazeteleri dün korkutucu bir iddiayı gündeme getirdi. 2005 yılında Londra’da intihar saldırısı yapan teröristin hala aranan “Beyaz Dul” lakaplı eşi Samantha Lewthwaite’in intihar bombacıları yetiştirerek aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok ülkeye saldırı hazırlığında olduğu iddia edildi.

2005 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da, Germaine Lindsay isimli radikal terörist korkunç bir saldırıya tanıklık etmişti intihar bombacısı olarak saldırı düzenlemiş ve 26 kişiyi öldürmüştü.

“Beyaz Dul” lakaplı, aslen İngiliz olan ve 17 yaşında Müslüman olan Samantha Lewthwaite’in intihar bombacıları yetiştirdiği iddia edildi. Beyaz Dul’un 30 kadın bombacı yetiştirdiği basına konuşanlar tarafından aktarıldı.

Hedef yerleri arasında türkiye var

Gazete, şifrelenmiş yazışmalar, telefon kayıtları ve yabancı istihbarat birimlerinin raporlarına dayandırdığı haberde 30 teröristin İngiltere’den intikam almak için Yunanistan, Türkiye, Kıbrıs, İspanya Sahilleri ve Kanarya Adaları’nı hedef aldığı gündeme getirildi. Teröristin İngiltere’den nefret ettiği ve İngilizlerin favori tatil mekânlarını vuracağı iddia edildi.

CNNTürk.comÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Stüdyoda dümdüz gitti! Ağır küfür: Trump'ı da, liberalleri de... İNGİLİZ MEDYASI "TÜRKİYE UYARIYOR" ŞEKLİNDE MANŞETE TAŞIDI Suriye 'de harita değişti. Birleşme kararı aldılar KANSERİ ETKİSİ ALTINA ALIYOR