Ana Sayfa
2018-07-10 06:12:09 ( 19241 izlenme )
Reklamlar

İnanması zor ama gerçek Gelinin annesi o geceyi zifaf gecesini izliyorİnanması zor ama gerçek Gelinin annesi o geceyi zifaf gecesini izliyor

Gelinin annesi o geceyi izliyorKendi ülkemizde dahi farklılaşan geleneklere sahipken diğer ülkelerin düğün geleneklerinin aynı olmasını tabii ki bekleyemezdik. Yabancı ülkelerin düğün geleneklerine göz attık ve bu ülkelerde en çok uygulananları sizler için derledik…

Kendi ülkemizde dahi farklılaşan geleneklere sahipken diğer ülkelerin düğün geleneklerinin aynı olmasını tabii ki bekleyemezdik. Kayınvalide gerdek gecesine şahit oluyor… Mendile isim işlemek geleneği… Evlenecek çiftlerin törende yer alacak çiçeklerini
davetliler getiriyor… Gelin, düğünden bir gece önce aile büyüklerinin ortasına oturarak, onlara ayaklarını yıkatıyor. Daha neler neler… Buradan yola çıkarak yabancı ülkelerin düğün geleneklerine göz attık ve bu ülkelerde en çok uygulananları sizler için derledik… Kayınvalide gerdek gecesine şahit oluyor.


KUZEY KORE: Kuzey Kore de evlenirken kaz ve ördek önemli bir araçtır. Eskiden damatlar arkalarına kaz bağlayarak at üzerinde gelinin evine giderlerdi. Şimdi ise ördeği sembolik, tahta ördek olarak kullanıyorlar. Evlenmeden önce çiftin evine tahta ördek yerleştiriliyor. Çift tahta ördeği ters olarak koyarsa kavga ettikleri düz bir biçimde kalırsa iyi anlaştıkları anlamına geliyor.

BELÇİKA: Belçika’da en önemli gelenekler arasında mendile isim işlemek geliyor. Gelinin ailesi, kızlarının adının işlenmiş olduğu mendili düğüne götürerek davetlilere gösteriyor. Bu mendil düğünden sonra kızın ailesinin evine geri getiriliyor ve gelinin kız kardeşi varsa onun adı işlenerek yine evde sergileniyor.

HİNDİSTAN: Hindistanda gelin ve damat için kutsal ateş yakılır ve etrafına minder konur. Kutsal ateşin etrafına 4 tur dönüldükten sonra mindere ilk kim oturursa evde onun sözünün geçeceğine inanılır.

VİKİNGLER: Vikingler zamanında gelinler açık arttırmayla veriliyorlardı. Damat adayı kızın üzerinden bir fiyat belirleyip sunuyor, kızın babası ise pazarlığa girişiyordu.


İSKOÇYA: İskoçya’da gelin, düğünden bir gece önce aile büyüklerinin ortasına oturarak, onlara ayaklarını yıkatıyor. Bu gelenek, çiftin mutluluk yolunda yürümelerini sembolize ediyor. Düğün de ise gelin iki ayakkabısına da bozuk para koyuyor.

BOSNA HERSEK: Damat adayı, kızın evine davet edilerek ailenin büyükleri evlilik hakkında tartışmaya girer. Kızın ailesindeki büyükler damat hakkında bir karara vardıktan sonra damada kahve ikram edilir. Kahve tuzlu ve ekşiyse damat reddedilmiş, tatlıysa uygun görülmüş anlamına gelir.

PAKİSTAN: Damat adayı kızın aile büyükleri tarafından bir sınavdan geçirilir. Damada akla gelmeyecek ağır hakaretler edilir. Damat adayı tüm bunlara katlanabilir ve soğukkanlı davranabilirse sınavdan başarıyla geçmiş olur.
GUAM: Guam’da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar evlenmeden önce bekaretliğini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.

MORİTANYA: Evlenmeden önce kızların en fazla 100 kilo olması gerekiyor ve damadın ailesi tarafından geline sürekli yemek yediriliyor. Eğer yemek istemezse gelin cezalandırılıyor.

KOLOMBİYA: Gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik  ediyordu...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ORC'DEN BOMBA ANKET! Bu Yazıyı Okuduktan sonra çok daha İyi anlayacaksınız kanserin asıl sebebinin kendimiz olduğunu!. : AK Parti yüzde 40'ın altına düşerse saldıracaklar İstanbul Valiliğinden Taksim Meydanı kararı