Ana Sayfa
2018-06-11 07:28:01 ( 362 izlenme )
Reklamlar

İLK DEFA BU İFADELERİ KULLANDI

İLK DEFA BU İFADELERİ KULLANDI


Almanya FETÖ’ye bakışını sertleştiriyor

AA | 

Alman hükümeti, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimindeki rolünü ilk kez net ifadelerle vurguladı.


Anadolu Ajansı muhabirinin sorusunu yazılı olarak yanıtlayan Almanya  Dışişleri Bakanlığı, “Elimizdeki tüm bilgiler ışığında, Gülen hareketi  üyelerinin, Türkiye’deki darbe girişimine katılmış olduklarını dışlayamayız.”  açıklamasını yaptı.
Alman istihbarat teşkilatı BND’nin Başkanı Bruno Kahl, 15 Temmuz’dan  birkaç ay sonra basına açıklamasında, darbe girişiminin ardında FETÖ’nün  bulunduğuna henüz ikna olmadıklarını söylemiş, açıklama Türkiye’nin sert  tepkisine yol açmıştı.
 
Der Spiegel dergisi bu haftaki sayısında, Alman hükümetinin artık  FETÖ’ye bakışını gözden geçirmekte olduğunu yazmış, Türkiye’nin FETÖ konusundaki  uyarılarının ciddiye alındığını vurgulamıştı.
 
Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği tarafından Berlin’e geçilen bir  rapordan alıntılara yer veren dergi, FETÖ’nün uzun yıllar boyunca devlet  kurumlarına sızmaya çalıştığına, adeta organize bir suç örgütünü andıran  tehlikeli bir yapılanmaya sahip olduğuna dikkati çekmişti.
gazete vatan

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ALÇAK ARAP EMİRLİKLERİ KRALI GÖZÜ DÖNÜNCE TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRMAK İÇİN BAKIN NE YAPMIŞ? GÖRÜN BU ALÇAĞI! Karpuz kabuğunun faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız! İşte o bilimsel gerçek SON DAKİKA ADNAN OKTAR OPERASYONUNDA FLAŞ GELİŞME