Ana Sayfa
21 Nisan 2019 ( 253 izlenme )
Reklamlar

İktidarı hedef gösterdi:

İktidarı hedef gösterdi: 

Kılıçdaroğlu'na saldırının sorumlusu iktidardır!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya, iktidar tarafından sert tepki gösterildi. Gösterilen tepkilere ve itidal çağrılarına rapmen, HDP'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada ise Cumhur İttifakı hedef gösterildi. Sezai Temelli ve Pervin Buldan imzalı mesajda, "Toplumu kutuplaştırarak gerginlik yaratan iktidar ittifakı, bu saldırıların sebebi olmuştur." ifadeleri kullanıldı.
 

 Kılıçdaroğlu'na saldırının sorumlusu iktidardır!
 Taha Emre Özdemir  Ankara 

HDP'nin resmi Twitter hesabından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na destek mesajı paylaşıldı. HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli'nin ortak imzası ile paylaşılan mesajda, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının sorumlusu olarak Cumhur İttifakı gösterildi.

Saldırıya ilk tepki AK Parti'den geldi
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun şehit cenazesinde tepki ile karşılanması ve ardından fiziki saldırıya uğraması sonucu kamuoyu yaşanan bu olaya kilitlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı yakından takip etti. Cumhurbaşkanlığı Özel Kalemindeki görevliler CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdürlüğü yetkililerini arayarak son durumla ilgilii an be an bilgi aldı. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun olay yerinden güvenli bir şekilde ayrılmasının sağlanması için yetkililere talimat verdi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise söz konusu saldırıyla ilgili ilk açıklamasında, "Her türlü şiddet eylemini kınıyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun diyoruz. Hukuk dışına çıkmaya kimsenin hakkı yoktur." diyerek tepki gösterdi.

Saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan da tepki mesajı geldi. Bakan Soylu, saldırının kabul edilebilecek bir durum olmadığını ifade ederken, "Olay tüm yönleri ile araştırılıyor." dedi.

PKK sevici HDP Cumhur İttifakı'nı sorumlu tuttu
Yapılan tüm bu itidal çağrılarına ve destek mesajlarına rağmen PKK'nın siyasi uzantısı HDP'li Eş Genel Başkanlar, saldırıya ilişkin açıklamalarında Cumhur İttifakı'nı hedef aldılar. HDP'nin resmi Twitter hesabında paylaşılan, "Toplumu kutuplaştırarak gerginlik yaratan iktidar ittifakı, bu saldırıların sebebi olmuştur." ifadeleri tepki ile karşılandı.


YENİAKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EMEKLİLİK YAŞI DÜŞÜYOR ! Bu saatlerde kullanırsanız daha az elektrik ödüyorsunuz. İlk defa duyacaksınız Son dakika... Teröristler ölümcül saldırı başlattı! Ölüler var Putin açıkladı