Ana Sayfa
2018-10-09 09:08:16 ( 339 izlenme )
Reklamlar

Hindistan’ın ‘deniz kızı’ 4 saat yaşadı

Hindistan’ın ‘deniz kızı’ 4 saat yaşadıHindistan’da Muskura Bibi isimli bir kadın, ‘denizkızı’ sendromu adı verilen bacakları kaynaşmış, bedeni gelişmemiş ve cinsiyeti belirlenemeyen bir bebek dünyaya getirdi. Bebek doğduktan dört saat sonra öldü.

Hindistan’da “Denizkızı sendromu”yla doğan bir bebek doğumdan 4 saat sonra talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti.

Daily Mail’de yer alan habere göre, bacakları birbirine yapışık olan ve cinsiyeti belirlenemeyen bebeğin doğuma kadar hasta olduğunun fark edilmediği açıklandı.

Bebeğin annesi 23 yaşındaki anne Muskura Bibi, bu hafta bacakları kaynaşmış, bedeni gelişmemiş ve cinsiyeti belirlenemeyen bir bebek dünyaya getirdi.

DOĞUMA KADAR FARK EDİLMEDİ

Anne Bibi’nin hamilelikte hiçbir tedavi almadığı, hiçbir tarama yapılmayan kadının doğuma kadar bu durumun farkında olmadığı açıklandı.

Denizkızı sendromu (Sirenomelia)un her 60 bin ila 100 bin doğumda bir kişiyi etkilediği düşünülüyor.

Hastanedeki Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Sudip Saha, “Çift, gebelik sırasında parasızlık yüzünden uygun ilaçları aramadılar. Beslenme yetersizliği ve anneden bebeğe hatalı kan dolaşımı bu tür bir anormallik yaratabilir” açıklamasında bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rusya'dan flaş açıklama: Türkiye'yi dahil etmek istiyoruz Davutoğlu’na karşı ilk defa böyle sert sözler ile çıkıştı AK PARTI'NİN ANKARA ADAYINI AÇIKLADI: YÜZDE 90.. Bakanlık duyurdu! Artık hepsi yasaklandı