Ana Sayfa
13 Mart 2019 ( 404 izlenme )
Reklamlar

Hikaye Vakti – Melek ile Balık

Hikaye Vakti – Melek ile Balık

Vaktiyle bir müminle kafir beraberce balık avına çıkarlar. Deniz kenarında avlanmaya dalarak akşama kadar olta sallarlar.

Kafir oltasını her denize saldığında tapındığı putun adını anar. Müminde her olta atışında Allah’ın adını dilinden düşürmez. Fakat akşama kadar süren avcılık sonunda kafir torbasını balıkla doldurmasına karşılık mümin hiçbir şey tutamamıştır. Güneş battığı sıralarda bir balık tuttu ise de onuda neşe içinde elindenReklamlar

kaçırıverdi.

Böylece de kafir eli dolu olarak müminin de eli boş olarak üzüntü içinde evlerine dönerler. Bunun üzerine koruyucu melek mümin avcı hesabına üzüntüye düşer. Göğe çıktığında Allah (c. c. ) kendisine müminin Cennetteki yerine kafirin de Cehennemdeki yerini gösterir.

Bu durumu gören melek şöyle der. Allah’a and olsun ki Cennetle kazandıktan sonra müminin dünyada uğradığı zararların hiçbir değeri yok. Cehennemlik olan kafirinde dünyada eriştiği zenginliklerin bir değeri yok. O Yüzden müminin öbür dünyada çektiği çile ve sıkıntılar hiç kalır. Buna karşılık kafirin de bu dünyada eriştiği nimet ve zenginlikler öbür dünyada uğrayacağı çetin azabı bir nebzecik olsun hafifletmez.

Yüce Allah (c. c.) Cümlemizi Cennetlik olan kullarından eylesin Amin

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mezardan canlı çıktı skandala tepki Kulağından çıkana inanamayacaksınız! Türkiye’yi işgal etme planları var!