Ana Sayfa
17 Temmuz 2019 ( 1422 izlenme )
Reklamlar

HİÇ BİR KUŞ YÜZMEYE, HİÇ BİR BALIK UÇMAYA ZORLANAMAZMilli Eğitim Bakanlığı tarafından bayan müfettiş, bir okulu teftiş etmek için görevlendirilir.

Müfettiş okula gitmek için yola koyulur ancak yolda arabası hararet yapar ve aracı çalışmaz. Oradan geçen bir çocuk araca doğru yanaşarak yardıma ihtiyacının olup olmadığını sorar. Müfettiş: Araçlardan anlar mısın?

Çocuk: Babam tamircidir bende bazen ona yardım ederim.

Arabanın motoruna bir bakış attıktan sonra, aletedevat çantasını ister. Çocuk bir kaç dakika uğraştıktan sonra, müfettişten aracı çalıştırmasını rica eder. Bu arada müfettiş bütün bu olanları dehşet içerisinde izliyordu. Araç tekrardan hareket etmeye başladı. Çocuğa teşekkür etti ve bu saatte neden okulda olmadığını sordu.

Çocuk: Bugün okulumuza müfettiş gelecekmiş ve öğretmenin dediğine göre benim sınıfın en tembel öğrencisi olmamdan dolayı evde kalmam gerekiyormuş.

HİÇ BİR BALIK UÇMAYA,

HİÇ BİR KUŞ YÜZMEYE ZORLANAMAZ.

Yetenekler böyle bitirilir. Zeka ve üreticilik sadece dersi anlamak ile alakalı bir şey değildir. Her şahsı, yeteneklerini ortaya çıkarabilmek için uygun ortama koymak gerekir. Aptallık diye birşey yoktur, sadece farklı yollar vardır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Binali Yıldırım’ın Uğur Dündar’ı seçerek sağladığı 10 şey MHP’Lİ ADAY CANLI YAYINDA PATLADI: LAN SÜMÜKLÜ LAN PUŞT... Berat Albayrak olmasaydı ne olurdu hadi açıklayın. Gerçekler gün yüzüne bir bir çıkıyor . Bir uyarı daha geldi: Fırtına yön değiştirdi