Ana Sayfa
2018-09-30 03:35:24 ( 1803 izlenme )
Reklamlar

Herşey Değişecek! Bakan Albayrak’tan bor müjdesi

Herşey Değişecek! Bakan Albayrak’tan bor müjdesi
Bakan Berat Albayrak, Bormatik deterjan, borgübre, ocak ayında bunların lansmanını yapacağız

BOR MÜJDESİ

2002 yılında yüzde 65 rafine bor ürünü yüzde 35 konsantre bor ürünü şeklinde olan satış kompozisyonu, 2017 yılı ekim ayı sonu itibarıyla yaklaşık yüzde 97 rafine bor ürünü, yüzde 3 konsantre bor ürünü şeklinde gerçekleştirilmiştir.

Daha katma değerli bir ürüne dönüşme noktasında Türkiye rekoru toplam satışta yılsonu geliyor. Yaklaşık 2.2 milyon ton ihracatla Eti Maden tüm zamanların en büyük satış rakamına ulaştı.

Bormatik deterjan, borgübre, ocak ayında bunların lansmanını yapacağız. Ama büyük sürpriz 2018 ilk çeyreğinde Türkiye’nin borda nasıl katma değerli bir stratejiyi yeni çeyrekte lansmanını yapacağız.

YERLİ VE MİLLÎLİK VURGUSU

Niye yerli ve millî diyoruz, çünkü yerli ve millî olmak ne demek. Her alanda yerli ve millî olmak, çok çalışmak ülkemizi namerde muhtaç etmemek zorundayız. Ülkemizin, milletimizin acısı ile dertlenmek sevinci ile sevinmek zorundayız.

Türkiye inancına, değerlerine tüm bu altyapıya karşı çıkan bir manada yerli ve millî olamaz. Yerli ve millî olacaksak dış mihrakların maşası olamayız. Biz yerli ve millî isek Türkiye’nin sınırları dışından bu ülkeye operasyon çekmeye çalışanların kuklası olamayız. Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyemeyiz, iftira atamayız.

Milletin gözünün içine baka baka bu aşk ve sevdan uzak duramayız. 15 Temmuz bize şunu gösterdi ki bu millet büyük bir kıyamet senaryosuyla 100 sene sonra büyük bir kurtuluş savaşı ile bir kez daha karşı karşıyadır. Milletin başında yerli ve millî sapına kadar sapasağlam bir iktidar vardır. Allah bu milleti tüm bu alanlarda aziz kılacaktır.

Haber Kaynağı: Türkiye Gazetesi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK! Ünlü türkücü intihar etti Kıssa saati: Köyün birine bir imam atanır Seçim öncesi büyük kriz! CHP'nin 'nezaketsizliği' İP'i kopardı Hükümet düğmeye bastı! Bir müjde daha