Ana Sayfa
13 Şubat 2019 ( 57 izlenme )
Reklamlar

HARAMIN ZARARLARI NELERDİR?

HARAMIN ZARARLARI NELERDİR?

Ayeti kerimide şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz.” (Maide Suresi, 90. ayet)           

               İbadet Hayatımız,SIHHAT

Haramın zararları nelerdir? Bilimsel deneyler sonucunda varılan bir analizde, İslam’da haram olan alkolun insan DNA’sını nasıl bozduğu ve hasar verdiği sonucuna varılmıştır. İşte haramın insan DNA’sında bıraktığı hasarlar…

Ayeti kerimide şöyle buyuruyor:

“Ey iman edenler, içki, kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak şeytanın işlerinden olan pisliklerdir. Öyleyse bun(lar)dan kaçının; umulur ki kurtuluşa erersiniz.” (Maide Suresi, 90. ayet)

ABD’deki Rutgers Üniversitesi’nde yapılan araştırmada alkol almanın, özellikle vücudun biyolojik saatini (PER2) ve stresle başa çıkmayı (POMC) kontrol eden genlere zarar verdiği ortaya çıktı.

Sonuçları “Alkolizm: Klinik ve Deneysel Araştırma”dergisinde yayımlanan araştırmaya göre bu hasar daha da alkol almaya neden oluyor.

Araştırmacılar alkol tüketen kişilerin bu iki genlerinde yaşanan değişikliği gözlemledi ve her iki genin de metilasyon olarak adlandırılan vücutta oluşan bir biyoloijik süreç sırasında bozulduğunu ortaya çıkardı.

Alkol tüketenlerin genlerinin yeni protein üretiminin de yavaşladığı ortaya çıktı.

Araştırmayı yürüten bilim insanları, bulguların alkolün bağımlılık yaratma tehlikesinin neden çok yüksek olduğunu anlamaya yardımcı olduğunu söylüyor.www.islamveihsan.com

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK ! BURNUNU KIRDIKTAN SONRA SİLAHI ALIP ... Bakın Ismaıl küçükkaya kimi başarılı bulmuş Dikkat çeken tepki! Dikkat çekti