Ana Sayfa
2018-10-03 12:11:16 ( 921 izlenme )
Reklamlar

Halkı yine sokağa döktü

Başbakan Paşinyan halkı yine sokağa döktü
Ermenistan’da binlerce kişi, Başbakan Nikol Paşinyan’ın çağrısıyla parlamento önünde toplanarak binaya giriş ve çıkışları kapattı.
Başbakan Paşinyan halkı yine sokağa döktü

Paşinyan’ın erken seçim çağrısı üzerine bugün toplanan Ermenistan parlamentosunda kabul edilen yasayla ülkede erken seçim yapılmasının önü kesildi.

HALKI PROTESTOYA ÇAĞIRDI

Parlamentoda alınan kararı, kendisine muhalif partiler tarafından atılmış “devrim karşıtı” bir adım olarak niteleyen Paşinyan, halkı protestoya çağırdı.

BAZI MİLLETVEKİLLERİ VE GAZETECİLER BİNADA MAHSUR KALDI

Paşinyan’ın çağrısının ardından sokağa çıkan binlerce kişi, parlamento önünde toplanarak, erken seçim yapılması yönünde slogan attı.

Parlamentoya giriş ve çıkışları kapatan kalabalık nedeniyle bazı milletvekillerinin ve gazetecilerin binadan çıkamadıkları bildirildi.

MUHALEFET PARTİLERİ ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR

Paşinyan, bir süre önce yaptığı açıklamada, ülkede erken seçim yapılması gerektiğini öne sürmüş, muhalefet partileri ise seçimlere hazırlanmak için gerekli zamanın bulunmadığını belirterek çağrıya itiraz etmişlerdi.

SOKAK OLAYLARIYLA SARKİSYAN'I DEVİRMİŞTİ

Paşinyan, liderlik ettiği sokak olayları sonrası Sarkisyan hükümetinin istifa etmesini sağlamış, ve Ermenistan Parlamentosu'nda yapılan oylama ile Başbakan seçilmişti.

TÜRKİYE'YE ÇAĞRI YAPMIŞTI

Paşinyan, Türkiye'ye de bir çağrı yaparak, Ankara'yla ön koşulsuz diyaloğa hazır olduklarını ifade etmişti.

KAYNAK: AA, HABER7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatih Altaylı'dan çarpıcı yeni havalimanı iddiası Pürüzsüz Bir Cilde Kavuşmak İçin Sadece 3 Geceye İhtiyacınız Var! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dolar açıklaması! Erdoğan’dan sonra Yazıcıoğlu gelecekti ama öldürüldü. Peki şimdi ki Yazıcıoğlu kim derseniz. Mustafa Güldağı’dan bomba yazi