Ana Sayfa
07 Mart 2019 ( 95 izlenme )
Reklamlar

Flaş gelişme! S-400'lerin ilk teslimat tarihi açıklandı

Flaş gelişme! S-400'lerin ilk teslimat tarihi açıklandı
Anadolu Ajansı Editör Masası'na konuk olan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, S-400 Hava Savunma Sistemleri'nin ilk teslimatının Temmuz'da gerçekleşeceğini açıkladı.
 Flaş gelişme! S-400'lerin ilk teslimat tarihi açıklandı
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Rusya’dan satın aldığımız S-400 Hava Savunma Sistemleri’nin teslim tarihini açıkladı.

İşte Fuat Oktay'ın S-400 açıklaması;
"Türkiye'nin sınırlarında tehdit var"
Bizi zerre kadar tanıyan birisi varsa dünyada eğer bu millete bir şeyi yaptırmak istemiyorsanız sakın ola ki tehdit dilini kullanma der. Tehdit diline boyun eğen bir millet değiliz biz. Kurtuluş savaşındaki ortamı hatırlayın.

Tehdit diliyle değil Türkiye kararını verirken sadece kendi çıkarlarını düşünür ve Türkiye de onu yapıyor. Şimdi NATO’ya baktığınız da onlar da aynı şeyi açıklıyor. Bunun örnekleri de var Yunanistan S-300’lerle ilgili efendim teknoloji farklıymış. Güldürmeyin bizi… Bugün imza attık ertesi gün imzamızı geri aldık böyle bir ülke değiliz biz attığımız imzanın arkasında dururuz. Türkiye’nin sınırlarında tehdit vardır. Bunun için de gereken yapılmıştır.

S-400'lerde ilk teslimat Temmuz'da
Türkiye artık teknolojiyi sadece kullanan bir ülke olamaz işbirliği yapacaksak teknoloji transferi de olmak zorundadır. Biz ne dediysek olmaz dediler. Ne yapmamızı istiyorsunuz. Türkiye’de döndü bunlar olmayınca S-400’lere döndü. Bu da tüm dünyanın gözü önünde konuşulan bir karardır. İlk teslimatı da Temmuz’da almayı düşünüyoruz

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

şiddetini açıkladı Trump'tan zirveye damga vuran sözler: Erdoğan dışındaki hiç kimse ... Rusya’dan Türkiye’ye büyük jest! S-400’ün yanında birde.. 'Tek sorumlu genel merkez' deyip topluca istifa ettiler!