CEVİZ SUYUNUN FAYDALARI

5895 izlenme 18 Şubat 2022
Reklamlar
Her derde deva 


KARIN ŞİŞLİĞİNDEN GAZ PROBLEMİNE, KOLESTEROL VE KALP HASTALIKLARINA KADAR TAM BİR KORUYUCU KORUYUCU NEFER!

CEVİZ SUYUNUN FAYDALARI


Bolca viitamin, Omega3 ve yağlı asitler içeren cevizin tüm faydalarına hemen hemen herkes aşina… Uzmanların sıkça dillendirdiği gibi her gün bir avuç ceviz yemek, sağlıklı bir kalp, beyin ve kilo kontrolü için neredeyse şart.


Özellikle hamilelerde, bebek gelişimi süresince de önerilen ceviz, bebeğin beyin gelişimine katkı sağlamakta. Beyin gelişiminin

yanı sıra, bebeğin ileri zamanlarında karşılaşabileceği alerjileri vakalarına karşı da tam bir korucu çeper oluşturuyor.


Cevizin faydalarını şuradan detaylıca öğrenebilirsiniz, fakat biz birazda ceviz suyunun faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere.


Tokluk süresini uzatır, yap yakıcı özelliği sayesinde kilo vermeyi hızlandırır.


Düzenli olarak içilen ceviz suyu yorgunluk ve halsizliği yok eder.


40 yaş üstü erkeklerin prostat problemlerini ortadan kaldırır.


Hamilelik boyunca tüketilen ceviz suyu, kilo alımını da yavaşlatır.


Karaciğer sorunlarıyla da savaşır. Karaciğeri güçlendirerek olası sıkıntıları ortadan kaldırır.


Tiroid ve kolesterol hastalarına da tavsiye edilir.


Bağırsak problemlerinde son derece etkilidir. Gaz sorunu yaşayanlar düzenli olarak içmeye devam ederse bu sorun ortadan kalkacaktır.


Yaklaşık 10 adet temizlenmiş cevizi 6 bardak ılık suya atın. 7/8 saat demlendirin. Bu karışımı sabah ve akşam bir bardak içebilirsiniz. Sabahları aç karnına, akşam ise yatmadan önce içmeye özen gösterin.


Not: Bu karışım oldukça doğal, fakat etkileri kişiden kişiye farklılık göstermekte. Bu sebeple denemeden önce doktorunuza danışmakta fayda var. Sağlıcakla 🙂


Kaynak: Mynet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Venezuela'da Maduro'ya kötü haber! Yılmaz Erdoğan’dan başkanlık itirafı. Şaştık kaldık. ERDOĞAN: YARIN BAZI DEDİKODULAR BAŞLAYABİLİR O ÜLKEDEN TARİHİ AÇIKLAMA: ABD’YE GEREKEN DERSİ VERECEĞİZ KAZANAN TÜRKİYE OLACAK!