Ana Sayfa
13 Mayıs 2019 ( 140 izlenme )
Reklamlar

Fahrettin Altun'dan Cansu Çamlıbel'e tepki

Fahrettin Altun'dan Cansu Çamlıbel'e tepki

Gazeteci Cansu Çamlıbel, Dışişleri Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Bekir Gezer'in atanmasının ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama büyük tepki çekti. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye ile ilgili bir haber yazarken lütfen görüşlerinizin hepsini 'olağan şüpheliler'den almayın” dedi.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Türkiye ile ilgili bir haber yazarken lütfen görüşlerinizin hepsini 'olağan şüpheliler'den almayın”dedi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bir gazetecinin Dışişleri Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanan Bekir Gezer’le ilgili yazdıklarına cevaben Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülnur Aybet’le twitter mesajlaşmasında, “İki üniversite diploması olmasına,1997'den beri kamuda çalışmasına ve birçok üst düzey pozisyonda görev yapmış olmasına rağmen bu yaygara koparılıyor. Gazeteci, bu kişinin AK Parti ile bağlantısı bulunması gerektiğini düşünmesi nedeniyle söz konusu pozisyon için gerekli niteliklere sahip olmadığını varsayıyor. Kendisi, bazı bakanlıkların belirli bir özgeçmişe sahip kamu çalışanlarına niteliklerine bakılmaksızın kapalı olması gerektiğini mi söylüyor? Bunun Avrupa standartlarına göre de tam anlamıyla kabul edilemez olduğuna siz de katılmaz mısınız? Tüm gazetecilere ve yorumculara sesleniyorum: bir daha Türkiye ile ilgili bir haber yazarken lütfen görüşlerinizin hepsini 'olağan şüpheliler'den almayın. Bu görüşlerin, bu örnekte de olduğu gibi açıkça ayrımcı olmasa bile büyük ihtimalle kusurlu ve taraflı olacağını göz önünde bulundurun” dedi.

İMAM HATİPLİ DİYE KÜÇÜMSEMİŞTİ

Gazeteci Cansu Çamlıbel, uzmanlık alanı personel mevzuatı olmasına rağmen, Dışişleri Bakanlığına atanan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü'nü, imam hatip lisesi olduğu için küçümsedi
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Buna hiç dikkat ettiniz mi İşte 7 farklı anket firmasından son İstanbul anketi Arap dünyasından çok konuşulacak Erdoğan ve Davutoğlu yorumu Evli kadına ahlaksız teklife meydan dayağı