Ana Sayfa
2018-09-19 09:43:18 ( 7108 izlenme )
Reklamlar

Esad ile ilk temas

Esad ile ilk temas


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile ilk resmi temas kuruldu. Rusya ile Türkiye’nin İdlib konusunda görüşmeleri olumlu sonuçlanırken Türkiye’den flaş bir öneri geldi. İşte ayrıntılar


Gazeteci – Yazar Ertuğrul Özkök bugünkü köşesinde Suriye ile Türkiye arasındaki gelişmeleri kaleme aldı.Hürriyet yazarı Özkök, Hama - Halep ve Lazkiye arasındaki transit yolun en geç bu yıl sonunda açılacağı yönündeki açıklamayla ilgili olarak, "Bu yolun güvenliğinin sağlanması önerisi Türkiye’den geldi. Bu ne demek biliyor musunuz? Esad’a ilk önemli jesti yapmak demek" ifadelerini kullandı.Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, "Bacım niye hâlâ Venüs'e dönmedin" başlığıyla yayımlanan yazısında "Herkese müjdeyi vermek istiyorum. Suriye konusunda ilk somut olumlu sonuçlar alınmaya başlandı" dedi.Türkiye ve Rusya'nın İdlib bölgesinin güvenliğini sağlamak üzere anlaştığını, Hama-Halep ve Lazkiye arasındaki transit yolun en geç bu yıl sonunda açılacağının duyurulduğunu hatırlatan Özkök, şöyle devam etti:"Bu arada çok ilginç bir ayrıntı da şuydu; bu yolun güvenliğinin sağlanması önerisi Türkiye'den geldi. Bu ne demek biliyor musunuz? Esad'a ilk önemli jesti yapmak demek. Çünkü Suriye'nin 3 büyük şehri arasındaki bu yol muhaliflerin elindeydi ve Türkiye artık Esad'a, 'Bu yolu sana ait bir bölge gibi güven içinde kullanabilirsin' dedi. Bu açıklamadan hemen sonra Şam rejiminden de "Soçi görüşmesinde alınan kararlardan memnuniyet duyulduğu" açıklaması geldi. Kabul edelim ki bu Erdoğan için büyük bir diplomatik başarıdır."MEHMET BARLAS'A MESAJSabah yazarı Mehmet Barlas'ın Suriye'de yaşanan çatışmalı ortam ve Beşar Esad hakkında kaleme aldığı yazılara atıfta bulunarak "Mehmet Barlas'a müjde, Esad'la ilk güzel sonuç alındı" görüşünü dile getiren Özkök, yazısının ilgili bölümünü şöyle noktaladı:"Mehmet Barlas günlerdir yazıyordu. Aklın yolu buydu. Türkiye artık direkt olmasa bile dolaylı biçimde Esad'la bir mantık ilişkisine başlamıştır."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Cellat yorgun olduğu için 3 kez infazdan kurtuldu! İdam mahkumunun şaşırtan hikayesi Süleyman Soylu'dan dikkat çeken açıklama: Bir tehlike var ABD'nin HAARP saldırısı mı? Erdoğan'dan sürpriz seferberlik çağrısı!