Ana Sayfa
2018-07-13 04:44:42 ( 979 izlenme )
Reklamlar

Ermenistan'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması

Ermenistan'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması
Ermenistan'da, lideri olduğu protestolar sonucunda mayısta parlamento tarafından başbakan seçilen Nikol Paşinyan, NATO zirvesi için gittiği Brüksel'de Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile tanıştığını anlattı.

Ermenistan'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması
Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Brüksel'de ilk tanışma anını şöyle anlattı:
 
"Biz salonda otururken Türkiye Dışişleri Bakanı ilk önce hızlıca önümüzden geçti, sonra geri dönüp ilk olarak Avrupa Konseyi çalışmalarından tanıdığı Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın yanına gitti. Daha sonraysa benimle tanıştı."

Anlattığına göre Çavuşoğlu, Ermenistan'daki olayları takip ettiğini söyleyip Paşinyan'ı başbakan seçilmesinden dolayı kutladı. Paşinyan, "Bunun dışında bir temasımız olmadı" diye ekledi.
 
Paşinyan'ın mayısta başbakan olarak seçilmesi, ülkede haftalar süren siyasal gerilimi izliyor.
 
Ermenistan'ı neredeyse 10 yıldır devlet başkanı olarak yöneten ve anayasa gereği üçüncü bir dönem için yeniden bu görevi yürütemeyecek olan Serj Sarkisyan'ın başbakan olarak atanması ülkede kitlesel protestolara neden olmuştu.
 
Sarkisyan, protestolar nedeniyle göreve gelmesinden 6 gün sonra istifa etmişti.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YSK kesin sonuçları ilan etti! İşte rakamlar! Kabul edildi... Trump ve Suudi Arabistan'a büyük şok! ABD PES EDECEK SAVAŞIN GALİBİ BAKIN NASIL TÜRKİYE OLACAK... tarifi şöyle veriyor