Ana Sayfa
2018-12-12 05:13:54 ( 5458 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'ın tek sözü yetti! Dünya ayakta

Erdoğan'ın tek sözü yetti! Dünya ayakta
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat'ın doğusunda birkaç gün içinde operasyona başlıyoruz" sözleri dünya basınına bomba gibi düştü. Dünyaca ünlü ajanslar Erdoğan'ın operasyon sözünü son dakika ile duyurdu.
 
Haber7 / Dış Haberler Servisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Fırat'ın doğusunda birkaç gün içinde operasyona başlıyoruz" sözleri dünya gündemine bomba gibi düştü.

Dünyaca ünlü ajanslar Erdoğan'ın operasyon sözünü son dakika ile duyurdu.

REUTERS VE AFP, ERDOĞAN'IN OPERASYON SÖZLERİNİ FLAŞ OLARAK GEÇTİ

Dünyanın önde gelen ajanslarından İngiliz haber ajansı Reuters ve Fransız haber ajansı AFP, Erdoğan'ın operasyon sözlerini kullanıcılarına "Türkiye, Suriye'de yeni bir operasyona başlıyor" başlığıyla son dakika olarak duyurdu.

RUS BASINI

Rus haber ajansı RIA Novosti, "Türkiye kuzeydoğu Suriye'de operasyon için hazırlanıyor" diye, Sputnik International ise "Erdoğan, Türkiye'nin birkaç gün içinde Suriye'de operasyona başlayacağını açıkladı" sözleriyle operasyon haberini okuyucularına paylaştı.

İSRAİL BASINI

İsrail basınının lokomotif gazetelerinden Haaretz, "Erdoğan açıkladı. Türkiye Kürtlerin kontrolündeki bölgede operasyona başlayacak" manşetiyle haberi aktardı. Jerusalem Post ise, "Türkiye, Suriye'de Fırat'ın doğusunda birkaç gün içinde operasyona başlayacak" başlığıyla bu gelişmeyi dünyaya duyurdu.

ARAP BASINI

Arap basının önde gelen gazetelerinden Al Jazeera, Erdoğan'ın sözlerini alıntılayarak "Türkiye Fırat'ın doğusuna operasyonlara başlıyor" son dakikasıyla haberi geçerken, Merkezi Dubai'de olan Suudi Arabistan fonlu Al Arabiya televizyonu ise "Türkiye, Kuzey Suriye'de Fırat'ın doğusunda bir operasyona başlayacak" diye verdi.

Esed rejimine yakınlığıyla bilinen Al-Masdar, Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarına atıfta bulunarak, "Türkiye, önümüzdeki birkaç gün içinde Fırat'ın doğusuna askeri harekata başlayacak" dedi.

AVRUPA VE AMERİKAN BASINI

Alman haber ajansı dpa ise haberi, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'nin kuzeyinde Fırat nehrinin doğusundaki Kürt militanlara yönelik yeni bir askeri müdahalenin 'birkaç gün içinde başlayacağını' söyledi" diye aktarırken, BBC'nin Türkçe edisyonu "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, birkaç gün içinde Fırat'ın doğusuna yönelik askeri harekat başlatılacağını açıkladı: İş başa düştü, hedefimiz asla Amerikan askerleri değildir" sözlerini ön plana çıkararak okuyucularının karşısına çıktı.

Amerikan basının önemli kanallarından Bloomberg operasyon haberini, "Erdoğan, Türkiye'nin birkaç gün içinde Suriye'de operasyona başlayacağını söyledi" başlığıyla duyurdu. New York Times ise, Reuters'ın haberini alıntılayarak okuyucularına bu gelişmeyi son dakika olarak duyurdu.KAYNAK: HABER7 / DIŞ HABERLER SERVİSİ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyada sadece Türkiye'de var! Tehlike çanları çalmaya başladı Tecavüzcüsünü öldüren kadına özel yasa çıkarıldı Bülent Arınç'tan 31 Mart açıklaması:  ABD'yi panik sardı! 'Ben Pence Trump'ın selamı var...'