Ana Sayfa
2018-09-04 01:42:44 ( 5591 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan'dan Emekliye Müjde. Ekstra Zam

Erdoğan'dan Emekliye Müjde. Ekstra Zam
Erdoğan'dan Emekliye Müjde. Maaşlara Ekstra Zam Yapılacak Yüzbinlerce emekliyi yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı ve maaşlara ekstra zam yapılacağı ifade edildi.


Emeklilere ekstra zam yapılacak. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği seyyanen zam 3 ay içerisinde hayata geçirilecek. 150 bin SSK ve Bağ-Kur’luya ekstra zam yapılacak. Düşük emekli maaşları seyyanen zamla bin liraya tamamlanacakTemmuz'da maaşları artan emekliler bir sonraki zammı Ocak'ta alacak. SSK ve Bağ- Kur emeklilerine 2018'in ikinci yarısında gerçekleşen enflasyon oranında, memur emeklilerine ise yüzde 4 zam ve oluşursa enflasyon farkı yansıtılacak.

ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ Emekliler zam oranını merakla beklerken; 150 bin SSK ve Bağ-Kur'luya da ekstra zam yapılacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu ay müjdesini verdiği seyyanen zam 100 gün içerisinde hayata geçirilecek. Düzenleme ile düşük maaşlı emeklilere iyileştirme yapılacak. Bin liranın altında emekli maaşı kalmayacak. Bin liranın altındaki maaşlar bin liraya tamamlanacak. 100 günlük süre Kasım ayı içerisinde dolacak. Bu tarihe kadar seyyanen zam düzenlemesi gerçekleştirilecek. 150 bin SSK ve Bağ-Kur emeklisine seyyanen zam, düzenleme yapılır yapılmaz yürürlüğe girebilecek ya da Ocak'ta rutin artışla aynı anda uygulanabilecek. Bunun detayları, düzenlemenin Meclis'e gelmesiyle ortaya çıkacak.

ÇİFTE ARTIŞ Eğer düzenleme yapılır yapılmaz uygulamaya girerse, emekliler hemen seyyanen zammı alacak, ardından Ocak artışından yararlanacak. İyileştirme Ocak'ta yürürlüğe girerse de emeklilerin maaşı bin liraya tamamlanacak, üstüne de enflasyon artışı yansıtılacak. Merkez Bankası'nın son beklenti anketine göre, ekonomistler bu yılın ikinci yarısında enflasyonun yüzde 6.67 olacağını tahmin ediyor. Bu tahmin gerçekleşirse, bu emeklilerin önce maaşları bin liraya tamamlanacak, ardından da yüzde 6.67 zam yansıtılacak. kaynak: sabah

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşkadını hipnoz edilince ortaya çıktı! Ankara’daki yan komşu... Kıssa saati: Köyün birine bir imam atanır SON dakika Dev firma iflasını açıkladı ABD'nin anladığı dilden çarpcı yorum: Türkiye, ABD'ye orta parmakla cevap verdi