Ana Sayfa
2018-11-23 08:49:32 ( 137 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan 'Bu işi çözün' demişti... Karatay'dan ilk yorum

Erdoğan 'Bu işi çözün' demişti... Karatay'dan ilk yorum
Prof. Dr. Canan Karatay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği 'bu işi çözün' talimatını yorumladı.
 Erdoğan 'Bu işi çözün' demişti... Karatay'dan ilk yorum
Konferans sonrası soruları yanıtlayan Karatay, bir gazetecinin, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu'na 'Biri çıkıyor ekmek yiyin diyor biri de yemeyin diyor. Biri yağı için diyor diğeri başka bir şey. Vatandaşın kafası karışıyor, bu işi çözün.' talimatı verdi. Siz ne diyorsunuz?" sorusuna "Ben de çözelim diyorum." yanıtını verdi.

Çözüm nasıl olacak?
"Çözelim dediniz ama sizce nasıl çözülür?" sorusuna karşılık Karatay, "Çözüm çok önemli. Bir devlet politikası olması lazım. Çözüm de yavaş yavaş başlamış durumda. Okullarda gazlı içecekler artık satılmıyor. Milli Eğitim ve Sağlık bakanlıklarının katkısı olması lazım. Okullara paketli gıda girmeyecek, çocuklara paketli gıda verilmeyecek. Gençlerimiz hastalanmayacak. En önemli çözüm de gebelere şeker yüklemesi yapılmayacak." ifadesini kullandı.

"Cumhurbaşkanımız ön ayak olmalı"
Bu konuda mutlaka tedbir alınması gerektiğini vurgulayan Karatay, gençlerin ve çocukların sağlıklı beslenmesinin şart olduğunu belirtti. Karatay, "Milli Eğitim Bakanının, Sağlık Bakanının ve Sayın Cumhurbaşkanımızın buna mutlaka ön ayak olmasını istiyorum." dedi.

KAYNAK: AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE'YE SAVAŞ İLANI Komşu köyden yıllardır dayak yiyoruz Bodrum katında bulundu, 30 bin liraya satıldı! Erdoğan’ın oyları Akşener'e yazılmış!