Ana Sayfa
2019-05-16 08:20:49 ( 1636 izlenme )
Reklamlar

ERDOĞAN 3. DÜNYA SAVAŞINI BAŞLATIYOR!

ERDOĞAN 3. DÜNYA SAVAŞINI BAŞLATIYOR! 

İngiliz ve İsviçre basını, son dönemde iyice gerilen Türkiye ve zalim İsrail arasındaki ilişkileri değerlendirdi. İngiliz medyası: Osmanlıyı diriltmek isteyen Erdoğan 3. Dünya savaşını…İNGİLİZ VE İSVİÇRE GAZETECİLERİ: ERDOĞAN 3. DÜNYA SAVAŞINI BAŞLATIYOR! Evvela İngiltere’nin köklü yayın organlarından Daily Express’in yayınladığı ve sonra İsviçreli L’Observateur’ün de onlardan iktibasla paylaştığı bir analiz, Türkiye ve İsrail arası son yaşanan gerilime odaklandı.


 
“TÜRKİYE’NİN ERDOĞAN’I İSRAİL’E DÖRT BİR YANINDAN SALDIRI İÇİN ‘İSLAM ORDULARI’ ÇAĞRISI YAPTI”

Daily Express’te yukarıdaki başlıkla yayınlanan analizde, Yeni Şafak’ta 1 ay kadar önce çıktığı kaydedilen bir yazı esas alındı (Not: Yeni Şafak’ın o analizi 12 Aralık 2017’de yayınlanmıştı). Yazıda İsrail’e karşı bir İslam ordusu şekillendirilmesi çağrısı yapıldığı, böyle bir ordunun en azından 5.206.100 kişilik olup savunma bütçesinin takriben 175 milyar dolara ulaşacağının vurgulandığına dikkat çekildi.

“ERDOĞAN OSMANLI’YI DİRİLTMEK İSTİYOR”


 
Daha sonra haberin içinde geçen birtakım olası durumlara dair öngörüleri nakleden Express yazarı, “Erdoğan rapora desteğini inkâr etmedi ve birkaç vesileyle Osmanlı İmparatorluğunu diriltmek istediğini söyledi” ifadelerini kullandı.

Bundan sonra mutad İngiliz ağzıyla Erdoğan’a “tiran” deyip, “Katar ve Somali’de askeri üsler kurdu ve son olarak Kızıldeniz’de askeri bir üs olarak kullanılmak üzere bir Sudan adası elde etmek üzere mutabakata vardı” cümleleriyle Erdoğan’ın zikredilen niyetine göre hazırlık içinde olduğunu belirti.

Devamla yazar, “Akdeniz’de Yunan adalarını devamlı istila etme tehdidinde bulundu ve son olarak Kürt terörüyle savaşmak bahanesi altında Suriye’yi istilaya girişti. Ayrıca rejimi aleyhine konuşan gazeteci ve aktivistleri hapsetti” sözlerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2023'te hepsi yerli olacak... Artık sona gelindi! ÖLMEDEN ÖNCE BUNU MUTLAKA OKUYUN ÖZELLİKLE İKİ ÜLKEYE TEŞEKKÜR ETTİ Fuat Oktay'la ilgili hiç bilinmeyen olay: Makam odasından kovdu