Ana Sayfa
2018-10-23 02:44:45 ( 12 izlenme )
Reklamlar

En İyi 5 Psikolojik Film

 İzleyenlerin düşünmesini sağlayan ve aklın sınırlarını olabildiğince zorlayan psikolojik tarzdaki filmler, hayranlarının çok olması neticesinde geçmişten beri halen daha izlenmeye devam eden bir dal olmaktadır. Bazen bazı kişilerin de hayat tarzına yön veren filmler bu kategori kapsamında yer almaktadır. Bu alanda bazı filmler izlendikten günler sonra dahi izleyicilerin halen daha zihninde yer ettiğinden etkisinden kurtulamamaktadır. Bu yazıda geçmişten psikolojik dalda en iyi 5 film önerisi yapılmaktadır.
 
 1- İlk sırada gelen film Dövüş Kulübü olmaktadır.
 
 Bir romandan aktarım yapılan film, üniversitede yüksek lisans yapan bir gencin kaleme aldığı Dövüş Kulübü kitabından uyarlanarak beyaz perdeye aktarılmış bulunmaktadır. Otomobil firmasında çalışan ve uyku problemi çeken bir kişi üzerine film kurulmuş bulunmaktadır. Bunun üzerine genç kanserli hastaların olduğu terapiye katılır. Bu terapilerde bir kızla tanışır. Ölü bir jenerasyon üzere kurulu olan filmdeki olaylar ana karakterin bilinci dışında meydana gelmektedir. Bir yere yolculuk yaparken baş karakter Tyler isminde biriyle tanışır. Ve sonrasında gelip evine baktığında yanmış olduğunu görür ve Tyler ile bu noktada maceraları filmin sonuna kadar devam etmektedir.
 
 2- Listede ikinci sırayı Makinist almaktadır.
 
 Sanayide çalışan ve uyku sıkıntısı olan Trevor Reznik'in başından geçenler filmde anlatılmıştır. Uyuyamadığı için git gide zayıflamaktadır. Karıştığı bir kazada bir arkadaşının kolunu kaybetmesiyle iş arkadaşları da Reznik'e cephe almaya başlar. Halüsinasyonlar, kabuslar peş peşe gelerek hayatı değişik ve kötü bir hale girmektedir.
 
 3- Guguk Kuşu isimli film yine bir kitaptan uyarlanmıştır.
 
 Filmde akıl hastası numarası yapan bir mahkumun güvenlik önlemleri az olması sebebiyle akıl hastanesine sevki ve sonrasında yaşanan olaylar konu alınmaktadır. Mahkum, farklı yöntemler uygulayarak kaçma planları yapmaktadır.
 
 4- Listenin diğer filmi Zindan Adası olmaktadır.
 
 Film, 2 polis memurunun adada tedavi gören bir hasta için adaya gitmesiyle başlamaktadır. Çok tehlikeli olayların gerçekleştiği bu akıl hastanesinde olan olaylar polis memurlarının da rüya ve gerçek arasında ikilemde kalmasına sebep olmaktadır.
 
 5- Listenin son sırasında Bir Rüya İçin Ağıt filmi yer almaktadır.
 
 Uyuşturucu bağımlısı bir genç ve vaktini televizyon başında öldüren bir anne. Hayattan bir beklentisi kalmayan anne oğul uyuşturucu ve televizyon haricinde hiç bir şey düşünmemektedir.
 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca memuru ilgilendiriyor! AB'nin kaynakları tükendi gözünü oraya dikti! Türkiye darbeyi vurdu ABD acil koduyla duyurdu: O ülkeyi hemen terk edin Çipras'ın doğalgaz hamlesi ülkeyi karıştırdı! Yunan halkı ayaklandı