Ana Sayfa
10 Aralık 2018 ( 697 izlenme )
Reklamlar

Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş uyardı!.. F-35'lere DİKKAT!

Emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş uyardı!.. F-35'lere DİKKAT!


Türkiye Subaylar Derneği (TESUD) Başkanı emekli Hava Korgeneral Erdoğan Karakuş, F-35 savaş uçakları için Türk Hava Kuvvetleri'nin de bastırması gerektiğini, ödün verilmemesi gerektiğini söyledi.


İSRAİL DEVREDE

Karakuş, "10 firmamız bu konu ile ilgili çalışıyor. İsrail hemen araya girip 'Türklerin ürettiği parçaları biz yaparız' dedi. Ekonomik sıkıntılarımız var bir de askeri açıdan sıkıntı olursa altından kalkamayız" dedi.
Tasarının kesinlik kazanması için 56 gün kaldığını kaydeden Karakuş, bu meselenin son günlere kalmaması gerektiğini ifade etti. Karakuş, Türkiye'nin bu uçakların üretimine yaklaşık 10 yılı olduğunu, ayrıca muharebe yeteneğinin henüz belli olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

“HİÇBİR RADAR GÖRMÜYOR”

"Bu işte 7 kademe var, F-35, 7'inci kademe. Yerli savaş uçağını geliştirip 7'nci kademeye çıkacak. Harekat yarı çapı uzun olacak, silahlarını içinde taşıyacak, radarlar tespit edemeyecek. Hiçbir radar görmüyor F-35 uçaklarını. S-400 ve S-300'lere karşı savunması var."

ABD'nin Türkiye'den istediklerini TSK üzerinden almaya kalktığını ifade eden Karakuş, şöyle devam etti:

“İDLİB’İ ELİMİZDEN ALMAYA ÇALIŞIYORLAR”

"Bunun altında Menbiç meselesi yatıyor. Afrin'de Tel Rıfat'ı ve Minik hava alanını alamadığımız için harekâtı tamamlayamadık. Bunun yanında şimdi bir de İdlib'i elimizden almaya kalkıyorlar. İdlib'i alsalar göç olacak.”

“HERKES TÜRKİYE’DEN PAY KOPARMA PEŞİNDE!”

"Herkes şu anda Türkiye'den pay koparma peşinde. Eğer F-35 uçakları alınmaz da Türkiye'nin güvenliği azalırsa bu işi daha rahat yapacaklar. Elimizde şu anda bir miktar modernize edilmiş RF-4 ve F-16 uçakları var. Onlar da Yunanistan ile mukayese edilemez."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hayatı kabusa döndü  KÜLLİYE de Venezuela'dan Türkiye'ye sürpriz teklif! Milyonlarca kişiye 3 maaş! İşte o hesap...