Ana Sayfa
2018-09-02 11:36:44 ( 8240 izlenme )
Reklamlar

DÜŞMAN ÇATLATACAK İMZA

DÜŞMAN ÇATLATACAK İMZA 

Rusya ve Azerbaycan imzaladı! Türkiye'ye 1 milyon tonluk Rus petrolü
Azerbaycan devletine bağlı enerji şirketi SOCAR, önemli bir anlaşmaya imza atıyor. Aralık ayından itibaren İzmir’de bulunan SOCAR’ın Star Rafinerisi’ne yılda 1 milyon tonluk Rus petrolü temin edilecek.
Rusya ve Azerbaycan imzaladı! Türkiye'ye 1 milyon tonluk Rus petrolü
Türkiye’nin en büyük yabancı yatırımcısı konumundaki Azerbaycan devletine bağlı enerji şirketi SOCAR, önemli bir anlaşmaya imza atıyor. SOCAR’ın önümüzdeki aylarda devreye girmesi beklenen rafinerisine Rus petrolü akacak.

Dünya Gazetesi'nin haberine göre Rusya’nın en büyük petrol şirketlerinden Rosneft ile SOCAR arasındaki anlaşma imzalandı. Anlaşma, Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev ve beraberindeki heyetin Rusya’ya yaptığı resmi ziyarette imzalandı.
 
SOCAR VE ROSNEFT İMZALADI
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi kentinde görüşen Aliyev, Türkiye’ye 1 milyon tonluk petrol tedariki konusunda anlaştı. Anlaşmayı ise SOCAR Başkanı Rovnag Abdullayev ile Rosneft Başkanı Igor Sechin imzaladı. Yapılan sözleşme ile bu yılın Aralık ayından itibaren İzmir’de bulunan SOCAR’ın Star Rafinerisi’ne yılda 1 milyon tonluk Rus petrolü temin edilecek.
 
Hedeflenen planlara göre SOCAR’ın Türkiye’deki rafinerisi STAR, ekim ayında devreye girecek. Yıllık işleme kapasitesinin de 10 milyon ton olması planlanıyor. 

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hulusi Akar, Yunanistan'ı korkuttu! Evime bir arkadaşıyla birlikte araç ile geldiler. Beni ve ağabeyimi arabaya aldı. Bir süre araçla dolaştıktan sonra Türk pilotlardan kimseye geçiş yok! Anında havalandılar 18 YAŞINDA Kİ YEĞENİNİ BEBEĞİNİİN YANINDA ...