Ana Sayfa
13 Nisan 2018 ( 3262 izlenme )
Reklamlar

DÜNYAYI HAYRETE DÜŞÜREN ŞOK GÖRÜNTÜ NE ABD NE DE RUSYA! DÜNYAYA BÖYLE MEYDAN OKUDULAR!

DÜNYAYI HAYRETE DÜŞÜREN ŞOK GÖRÜNTÜ NE ABD NE DE RUSYA! DÜNYAYA BÖYLE MEYDAN OKUDULAR!


ABD’de’ye gözdağı vermeye çalışan Çin, onlarca savaş uçağı gemi ve denizaltı ile deniz tatbikatına başladı.

ABD’nin tartışmalı sular Güney Çin Denizi’nde USS Theodore Roosevelt uçak gemisiyle yaptığı gövde gösterisine Çin’den dev bir yanıt geldi.Çin Merkezi Televizyonu’nun (CCTV) haberine göre, Şi, Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkezi Askeri Komitesi 

Genel Sekreteri ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı olarak Başkomutan sıfatıyla, Güney Çin Denizi’nde yapılan donanma geçit töreninde Liaoning uçak gemisinin yanı sıra 48 savaş gemisi ve deniz altı, 76 hava aracı ve 10 binden fazla bahriyeliyi selamladı.

ASKERİ KAPASİTEYİ GÜÇLENDİRİN ÇAĞRISI

AA’nın haberine göre, ÇHKO’nun kuruluşundan itibaren günümüze kadar en büyük askeri deniz geçit töreni olarak duyurulan etkinlikte Çin Devlet Başkanı Şi, törende, deniz kuvvetlerine ÇKP’ye sarsılmaz sadakatlarını sunmaları çağrısında bulundu.

Şi, güçlü bir donanma kurmaya ihtiyacın hiçbir zaman bugünden daha acil olmadığını kaydederek, ÇHKO’nun deniz kuvvetlerini geliştirmek, modern deniz savaş sistemleri inşa etmek ve çeşitli askeri görevlerde kapasitesini güçlendirmek için çalışması gerektiğini ifade etti.


 
Şi’nin donanmayı incelemek için törende yer almasının ABD’ye ait uçak gemisi Theodore Roosevelt’in Güney Çin Denizi’nde eğitim çalışmaları yürütmesinin ardından gelmesi dikkati çekti. Çinli uzmanlar geçit törenini, “caydırıcı deniz egemenliği ve gövde gösterisi” olarak yorumladı. Fucien Deniz Güvenlik İdaresi de Tayvan Boğazı’nda 18 Nisan’da askeri tatbikat yapılacağını duyurdu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğana Gelecek Endişem Var İşim Olacakmı Diye Soran Genç Kız Reisin Verdiği Öğüt Dolu Cevap Böbreklerimize zarar veren alışkanlıklarımız: Diyalize mahkum olmamak için dikkat Konya’da ortalık savaş alanına döndü!  Birçok evin camı kırıldı 19 yaşındaki genç, 1 milyon liralık soruyu açtırdı!