Ana Sayfa
2018-09-04 04:23:04 ( 946 izlenme )
Reklamlar

Dünya şaşkın... Kendi ölüm haberini verdi

Dünya şaşkın... Kendi ölüm haberini verdi

BBC Radio 5 Live programının haber spikeri Rachael Bland, kanser hastalığı nedeniyle "sayılı günlerinin kaldığını" açıkladı. Bland, "Haber sunmaya devam edeceğim" dedi.
40 yaşındaki Rachael Bland, haberi sosyal medya hesabından duyurdu. Kasım 2016'da meme kanseri teşhisi konan sunucu, geçen ay yaptığı açıklamada "zamanla yarıştığını" söylemişti.

Bland bir süredir iki yaşındaki oğlu için bir anı kitabı yazıyor. "Kansere samimi bir bakış"sloganıyla yayınlanan "Sen, ben ve Büyük K" radyo programının da 3 sunucusundan biri.

 

"KORKARIM ZAMAN GELDİ DOSTLARIM"

Galler doğumlu Rachael Bland, bu yıl Mayıs ayında kanserinin tedavi edilemez boyuta geldiğini, yapılacak klinik taramalardansa umut verici sonuçlar beklediğini duyurmuştu.Bundan iki ay sonra Bland, kanserin diğer organlara yayıldığını öğrendi.

Twitter'dan yaptığı açıklamada Bland, "Efsane Frank S.'nin (Sinatra) sözleriyle, korkarım zaman geldi dostlarım. Hem de aniden. Bana sayılı günlerim kaldığı söylendi. Her şey çok gerçek dışı. Bana verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

Bland, bu süreçte BBC Radio 5 Live için haber sunmayı sürdürecek. Bland'in ölümünden sonra "Sen, ben ve Büyük K"programı da, Deborah James ve Lauren Mahon'ın sunumuyla aynen devam edecek.

"ÖLMEKTEN KORKMUYORUM. SADECE GERİDE BIRAKACAKLARIM İÇİN ENDİŞELENİYORUM"

Bland'in tweeti üzerinde BBC'nin diğer sunucuları da duygusal paylaşımlarda bulundu.

BBC Radio 5 Live programının eski sunucusu Richard Bacon, tweetinde "Günler. Kahredici. Biliyorum seni düşündüğümü (ve canlı yayında geçirdiğimiz harika zamanları) söylemem hiç bir şeyi değiştirmeyecek. Ama gerçekten aklımdasın ve çok çok üzgünüm" ifadelerini kullandı.

Bland için destek mesajı paylaşanlar arasında, 2015'te kendisine de göğüs kanseri teşhisi konulan BBC sunucusu Victoria Derbyshire da vardı.

Derbyshire, Bland için "Cesaret, merhamet, kahkaha - işte bu sensin. Harikasın" tweetini paylaştı.

15 yıldan fazla süredir BBC'nin farklı programlarında sunuculuk yapan Bland, geçen ay İngiltere'de yayımlanan Sunday Telegraph gazetesine şöyle yazmıştı: "Ölmekten korkmuyorum. Sadece geride bırakacaklarım için endişeleniyorum."******
Bir ilk yaşandı! Dengeleri değiştirecek mesajlar

Türkiye’nin kurucu üyesi olduğu Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nin (Türk Konseyi) 6. Devlet Başkanları Zirvesi Kırgızistan’ın Çolpon Ata kentinde gerçekleştirildi. İlklerin yaşandığı zirveye ekonomik işbirliği mesajları damga vurdu.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi” ve “Türk Keneşi” olarak da adlandırılan Türk Konseyi'nin kurulması, 2009'da gündeme geldi. Konseyi'nin kurulmasında Türkiye'nin girişimleri ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ön planda idi. Türk Konseyi'nin kurulmasına ilişkin ilk adım, Nahcivan'da yapılan Türk Dili Konuşan Ülkeler Devlet Başkanları 9. Zirvesi'nde atıldı.

3 Ekim 2009'da Nahcivan`da yapılan Türk Dili Konuşan Devlet Başkanları Zirvesi`nde, Türk Konseyi`nin kurulması teklif edildi. Bu teklif, Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'ın oyları ile kabul edildi. Özbekistan ve Türkmenistan ise, Türk Konseyi'nin kuruluşunda ve faaliyetlerinde yer almadı.

 

Nisan ayında Kırgız Cumhurbaşkanı Sooronbaj Jeenbekov'un Ankara ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve ile ilgili“İnşallah Eylül ayında Türk Konseyi Zirvesi'ni Bişkek'te yapmayı arzu ediyoruz. Jeenbekov, ev sahibi olarak gerek bizi gerek Kazakistan'ı, Özbekistan'ı, Azerbaycan'ı ve Türkmenistan'ı davet etmek suretiyle güçlü bir mesaj vermek istiyoruz ki Türk Konseyi'nde dünyaya bu mesajı verelim” şeklinde konuşmuştu.

AVRUPA'DAN BİR ÜLKE TÜRK BİRLİĞİ'NDE

Bu yıl daha da güçlü bir şekilde toplanan zirve ilkleri de beraberinde getirdi. Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Türkiye'nin katıldığı zirveye 17 yıl sonra Özbekistan  "onur konuğu"olarak Macaristan ise "gözlemci ülke" sıfatıyla katıldı. Avrupa'dan Hristiyan bir ülkenin Türk Birliği'nin içinde olması ise zirvenin bu seneki en önemli olayı olarak kayıtlara geçti.

EKONOMİK MESAJLAR ZİRVEYE DAMGA VURDU

Erdoğan'ın çok önemli kararlar alacağız dediği zirvede Kazak Cumhurbaşkanı Nazarbayev de Türk dünyasının bütünleşmesinin ilerletilmesi gerektiğinin altını çizerek, "Batı ile Doğuyu, Güney ile Kuzeyi birleştiren halklarız. Bu büyük avantaj" dedi. 

ULAŞIM VE ENERJİ PROJELERİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, ulaşım ve enerji projelerinin önemini vurgulayarak bu projelerin bölgesel işbirliğini güçlendirmek için yarattığı katma değerlere vurgu yaptı ve "Gelecekte, uluslararası kurumlarda karşılıklı destek konusunda ek adımlar atmamız gerektiğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

MİLLİ PARA MESAJI

Milli ve yerel para çağrısını Türk Konseyi'nde de yapan Başkan Erdoğan ise "Uluslararası ticaretin dolara olan bağımlılığı, artık karşımıza bir engel olarak çıkmaya başladı. Biz bu konuda kendi para birimlerimizle ticaret yapılması seçeneği üzerinde yoğunlaşmayı öneriyoruz.” dedi.

YENİ SAYFA AÇILIYOR

Türk Konseyi'nin benzersiz bir biçimde toplandığına dikkat çeken Ceenbekov, şu ifadeleri kullandı: Ortak tarih, kültür ve dil temelinde kurulan Türk Konseyi'nin bugünkü zirvesi Türk dünyasının yüzyıllarca süren dostluğunu yeni bir seviyeye çıkaracak ve yeni bir sayfa açacaktır. Buna inanıyorum.

İPEK YOLU ORTAK TUR PROJESİ

Özbek Cumhurbaşkanı Mirziyoyev, Türk Konseyi'nin toplantılarına ve projelerine katılma konusundaki isteklerine dikkat çekti ve Türk Konseyi Modern İpek Yolu Ortak Tur Projesi'ne değindi. Söz konusu ortak projeye Buhara ve Hiva gibi tarihi şehirleri dâhil etmeye hazır olduklarını söyledi.

Macaristan Başbakanı Orban, Türk Devletleriyle ortak kültürel ve tarihi bağlara atıfta bulunarak Türk Konseyi ile yakın işbirliği içinde çalışmak istediklerini belirtti ve "Biz Türk kökenimizi koruyoruz ve Macarca konuşuyoruz. Bu Türk diliyle bağlantısı olan eşsiz bir dil. Hristiyan dinini aldık, fakat Kıpçak-Türk ilkeleri üzerinde duruyoruz.” dedi

*********


Hükümet harekete geçti!Fiyatlara sınırlama geliyor

“50 TL’ye lahmacun, 15 TL’ye su” ile gündeme gelen fahiş fiyatlara hükümet el attı. Turistik bölgelerde her ürünün satışında üst sınır belirlenecek. Menülerde fiyat yazılması zorunlu olacak.
******

Benzin, motorin ve LPG'ye zam! Pompaya yansımayacak

Benzinin litresine 51 kuruş, motorinin litresine 56 kuruş, LPG otogazın litresine 28 kuruş zam geldi. Bugünden itibaren geçerli olacak zamların pompa fiyatlarına yansımayacağı bildirildi.

*******

Süper Lig ekibinde Kocaman sürprizi!

Teknik direktör İbrahim Üzülmez ile yollarını ayırma kararı alan Çaykur Rizespor'un Aykut Kocaman'a teklif götüreceği iddia edildi.


Çaykur Rizespor yönetiminin Üzülmez'in yerine Aykut Kocaman'ı düşündüğü iddia edildi. İbrahim Üzülmez ile fesih işlemlerinin tamamlanmasının ardından Çaykur Rizespor yönetiminin Fenerbahçe'nin eski hocası Aykut Kocaman'a teklif götüreceği öğrenildi.

 

Aykut Kocaman; İstanbulspor, Malatyaspor, Konyaspor, Ankaraspor, Fenerbahçe, Konyaspor ve son olarak yine Fenerbahçe'yi çalıştırdığı 18 yıllık teknik direktörlük kariyerine 1 Süper Lig şampiyonluğu 3 Türkiye Kupası sığdırdı


*****Haberler peş peşe... Avrupa'yı sallayan istifa

Fransa Spor Bakanı Laura Flessel görevinden istifa ettiğini açıkladı. Geçtiğimiz hafta Çevre Bakanı Hulot'nun istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Macron, kabinedeki en popüler üyelerden birini daha kaybetmiş oldu.

Fransa Spor Bakanı Laura Flessel, kişisel nedenlerden dolayı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Flessel, yayımladığı bir bildiriyle 16 aydır görev yaptığı Spor Bakanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Flessel yazılı açıklamasında, kişisel nedenlerle istifa kararı aldığını ve dün akşam Başbakan Edouard Philippe ile görüştükten sonra bu kararı kamuoyuyla paylaştığını bildirdi. Flessel ayrıca Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Başbakan Philippe'in daima yanında olduğunu belirtti.

 

İstifasını veren Fransa Spor Bakanı Laura Flessel'in eskrim dalında 6 dünya ve iki olimpiyat şampiyonluğu bulunuyor.

ÇEVRE BAKANI DA İSTİFA ETMİŞTİ

Fransa'da geçen yıl mayıs ayında seçilen Cumhurbaşkanı Macron'un görev süresi boyunca üç kez kabinede değişikliğe gidildi. Geçen hafta kabinenin güçlü üyelerinden Çevre Bakanı Nicolas Hulot'nun sürpriz istifasından sonra Başbakan Philippe'in bugün kabinedeki değişikliklere dair açıklama yapması bekleniyor.

Hulot'nun görüş ayrılığı gerekçesiyle istifa etmesinin ardından kabinedeki en popüler üyelerden birini daha kaybeden Macron'un kamuoyundaki destek oranı da hızlı bir düşüş gösterdi. Fransız Kamuoyu Araştırma Enstitüsü (IFOP) tarafından Paris Match ve Sud Radio için yapılan son araştırmaya göre, Fransız halkının yüzde 69'u Macron'un yönetiminden memnun değil. Bu oran, temmuz ayında yüzde 59 idi.

Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son anketler açıklandı! İşte sonuçlar... SUÇ ÜSTÜ YAKALANDILAR Beyaz Saray'dan açıklama! Türkiye Büyükelçisi... İmamoğlu'nun tehdidine ortak cevap!