Ana Sayfa
2019-06-11 04:42:44 ( 858 izlenme )
Reklamlar

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri'nden ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, ABD Temsilciler Meclisi'nde kabul edilen ABD-Türkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi başlıklı karara tepki gösterdi.Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, ABD Temsilciler Meclisi’nde kabul edilen “ABD-Türkiyeittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi” başlıklı kararın, Türkiye ile ABD arasındaki köklü dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle hiçbir şekilde bağdaşmadığını belirtti.

Sözcü Aksoy açıklamasında, “Kararda Türkiye'nin dış politikası ve yargı sistemi hakkında yer verilen haksız ve temelsiz iddiaların kabul edilmesi asla mümkün değildir” dedi.

Aksoy, dost ve müttefik ülkeler arasında görüş farklılıklarının giderilmesinin en etkili yolun diyalog ve ülkelerin egemen kararlarına saygı gösterilmesi olduğunu vurgulayarak, “Bunun yerine, hiçbir bağlayıcılığı bulunmayan ve karşılıklı güvenin artırılmasına hizmet etmeyen kararların alınması, tehdit ve yaptırım dilinin gündemde tutulmaya devam edilmesi ve birtakım suni miadlar konulması kabul edilemez” ifadelerini kullandı.
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk basınının kaçırdığı ŞOK ayrıntıyı Almanlar yakaladı Limon, Tuz ve Karabiber ile İyileşen 5 Hastalık .. Pakistan-Hindistan krizinde sürpriz! Erdoğan'a teklif: Devreye sen gir Mit’te çalışmayı düşünenler için fırsat kapısı burada. Nasıl mı?