Ana Sayfa
2018-04-16 07:03:22 ( 201 izlenme )
Reklamlar

DEV ZİRVEYLE İLGİLİ OLAY SÖZLER

.....
Bakan Çavuşoğlu Fransa gerçeğini Açıkladı! İşte Macron'la ilgili şok ifşaat

 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un da Ankara'da yapılan Türkiye, Rusya, İran zirvesine katılmak istediğini ancak İran'ın bu talebi kabul etmediğini söyledi.

 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, geçtiğimiz ay Ankara'da Cumhurbaşkanı Erdoğan,Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin katıldığı üçlü Suriye zirvesiyle ilgili çarpıcı bir detay paylaştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un zirveye katılmak istediğini belirten Çavuşoğlu, "Ankara'da üçlü zirve yapılmadan önce Macron zirveye katılmak istediğini söyledi. Cumhurbaşkanımız, Ruhani ve Putin'i aradı. Rusya bir mahsuru yok dedi. İran ise üçlü toplantımızı yapalım, sonra Fransa'yı da dahil ederek 3+1 şeklinde yaparız dedi. Üçlü toplantıya dahil edilmeyince de gelmedi" ifadelerini kullandı.

Macron'un 'Türkiye ile Rusya'yı ayrıştırdık' sözleri üzerine konuşan Çavuşoğlu, "Bunları açıklamak zorunda kalmamalıydık ama gerçekleri söylemeliyiz" dedi.


(Habertürk)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kabinede yer almayan Mehmet Şimşek'ten sürpriz açıklama Devlet vatandaşa 20 bin TL verecek! İşte şartlar Saadettini Hüsamettin öldürmek isteyecek ama yapamayacak. Peki aslında kim öldürecek. İşte tarihi bilginin ayrıntısı TÜRKİYE RUSYA’YA RAĞMEN SURİYE OPERASYONUNU BAKIN NEDEN DESTEKLEDİ!