Ana Sayfa
22 Mart 2019 ( 222 izlenme )
Reklamlar

Demlikte K-alan çayı çöpe atmayın. Çünkü d-emlikteki çayın faydaları saymakla bitmiyor…

Demlikte K-alan çayı çöpe atmayın. Çünkü d-emlikteki çayın faydaları saymakla bitmiyor…
Hergün içtiğimiz çayın dibinde mutlaka bir miktar kalıyordur. Ve kuşkusuz hepimiz bu kalan çayı değerlendirmeyerek çöpe atıyoruz. Ancak bu faydalarını öğrendikten sonra eminim ki sizler de sağlığınıza önem vererek bu arta kalan çayı değerlendireceksiniz.

AYAK KOKUSUNA İYİ GELİYOR
Her akşam içi çay dolu kaba ayaklarınızı koyun ve 10-15 dakika beklemesini sağlayın. Bu işleme 10 gün devam ettikten sonra ayak kokunuzun geçtiğini göreceksiniz.

BOĞAZ AĞRISINA ÇAY
Demlikte kalan çayı süzün ve çayın soğumasını bekleyin. Soğuyan çayı gargara yapın, düzenli kullandığınızda boğaz ağrınızın geçtiğini göreceksiniz.

BUZDOLABINIZ KÖTÜ KOKU MU YAPIYOR?
Çaydanlıkta kalan çayın suyunu süzdükten sonra bir kap içerisinde kurumasını sağlayın. Kuruttuğunuz çayı dolabınızın bir bölmesine koyun. Bir süre sonra sizi rahatsız eden kokunun kaybolduğunu fark edeceksiniz.

YAĞLI CİLT SORUNUNA DA İYİ GELİYOR
Duştan çıkmadan bir çaydanlık çayla vücudunuzu masaj  yaparak yıkayın.


ELİNİZDEN ÇIKMAYAN BALIK VE SOĞAN KOKUSUNA SON
Balık temizledikten sonra ellerinizi yıkasanız da elinizden balık kokusu gitmeyecektir. Aynı şekilde soğan kokusu da yıkamayla elden çıkmayacaktır. Ellerinizi demlikte bekleyen çay ile yıkadıktan sonra koku kalmayacaktır.

GÖZÜNÜZDE Kİ ÇAPAK GEÇMİYOR MU?
Demlenmiş çayın ılıklaşmasını bekleyin ve ılık çayla pamuğu ıslatıp göz kapaklarınıza ve gözlerinizin etrafına uygulayın.

YAĞLI SAÇLARA ÇAY
Saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra son kez bir demlik ılık çayla yıkayın. Saçınızda ki yağ probleminin geçtiğini göreceksiniz.

DİLİNİZİ ISIRDIYSANIZ İLACINIZ YİNE ÇAY
Dilinizi ısırdıysanız eğer ilacınız demlikte  kalmış çay. Gün boyunca ağzınızı 3 defa çayla çalkalayın. Bir süre sonra düzeldiğini fark edeceksiniz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

11 YIL SONRA Dünyanın gözü Türkiye'de! Harekete geçiyorlar! Suudi Arabistan'a büyük şok İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ!