Ana Sayfa
2018-04-12 07:01:56 ( 1528 izlenme )
Reklamlar

Demirtaş günah çıkardı: İtiraf ediyorum, yanıldım!

Demirtaş günah çıkardı: İtiraf ediyorum, yanıldım!
HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, terör örgütü yöneticiliğinden yargılandığı davada savunmasına devam etti. Bugünkü savunmasını 2015'te Güneydoğu'da kazılan hendek ve barikatlar hakkında hazırlanan fezlekeler yönünde yapan Demirtaş, "Bu konuda yanıldığımı itiraf ediyorum" dedi.
Demirtaş günah çıkardı: İtiraf ediyorum, yanıldım!
Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Cezaevi yerleşkesindeki salonda görülen duruşmaya; Selahattin Demirtaş, avukatları, bazı HDP milletvekilleri ile bir kısım izleyici katıldı

Dünkü savunmasını, hakkında hazırlanan 31 fezlekeden 1, 3 ve 32 numaralı fezleke yönünden yaptığını belirten Demirtaş, bugün 3 ve 9 numaralı fezlekeler yönünden yapacağını ifade etti.Demirtaş, bu fezlekelerin tamamının 2015 yılındaki hendek, barikat, yaşanan çatışmalar ve çeşitli yerlerde yaptığı, 'Demokratik Özerklik' ile ilgili konuşmaları içerdiğini belirtti.

İTİRAF EDİYORUM YANILDIM

2015 Ağustos ve Eylül aylarında bazı ilçelerden hendeklerin kazıldığı yönünde haberlerin basına düşmesi sonucu toplantı yaptıklarını belirten Demirtaş, "7 Haziran seçimlerinden yeni çıkmıştık. Hükümet kurulamamış, erken secim hazırlıkları yapılıyordu. Çözüm süreci fiilen sona ermişti, ancak yeniden canlandırılabilir umutları vardı. Biz de parti olarak bunu tartışıyorduk. Hendek ve barikat kazıldı haberleri çıktı. Bunun Cizre ve Lice'dekini aşan, ondan daha yaygın olduğu bilgisini altık. Şunu samimiyetle söylemeliyim; parti içerisinde herkesle sıcak ilişkiler kurabilen, halkla ilişkileri güçlü bir siyasetçi olduğumu düşünüyordum. Bu konuda yanıldığımı itiraf ediyorum. İlk haberler geldiğinde, bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum. Böyle olduğunu bilmiyordum ve tahmin de edemedim. Bunu partililerime bir öz eleştiri olarak söylüyorum" dedi.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakın bu gündemi sarsan açıklama hangi ülkeden geldi Büyük dram, 'Rüyalarımda ‘anne beni gel al’ diyor' Eski 'kedicik'ten bomba itiraf! Cinsel ilişkiye giremiyordu... Emekli bir Cumhuriyet Başsavcısından uyarı; ”Bu tuzağa sakın düşmeyin !!