Ana Sayfa
16 Şubat 2019 ( 983 izlenme )
Reklamlar

DAHA MEZARA GİRMEDEN KABİR AZABI ÇEKEN CENAZE!

DAHA MEZARA GİRMEDEN KABİR AZABI ÇEKEN CENAZE!
 
Gömülmeden Kabir Azabı Çeken Cenaze!! Bu görüntüler akıllara Peygamberimizin uyarısını getiriyor!
Dünyada iken namaz kılmayanlara kabirde bir yılan musallat olacağını Allah Rasulü (sav) bildiriyor; lâkin kabre girmeden önce bir cesede bu yılanın gelmesi ilk defa görüldü.

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf kareleri insanın tüylerini diken diken ediyor. Nerede çekildiği bilinmeyen fotoğraflarda, kocaman bir yılan, bir naaşın etrafını sarmış vaziyette görünüyor.

Bu durum akıllara namaz ile ilgili hadisi şerifleri getirdi. Zira bir hadiste Peygamber (sav) dünyada iken namaz kılmayanlara mezarda büyük bir yılanın musallat olacağını haber veriyor. Hadîsi şerîfte buyuruldu ki: Namazı özürsüz kılmayan kimseye, Allahü Teâlâ onbeş sıkıntı verir. Bunlardan Altısı dünyada, üçü ölüm zamanında, üçü kabirde, üçü kabirden kalkarkendir.

Dünyada olan altı azap: 1 Namaz kılmayanın ömründe bereket olmaz. 2 Allahü Teâlâ’nın sevdiği kimselerin güzelliği, sevimliliği kendine kalmaz. 3 Hiçbir iyiliğine sevap verilmez. 4 Duâları kabûl olmaz. 5 Onu kimse sevmez. 6 Müslümanların birbirlerine yaptıkları iyi duâlarının buna fâidesi olmaz.
Ölürken çekeceği azaplar: 1 Zelîl, kötü, çirkin can verir. 2 Aç olarak ölür. 3 Çok su içse de, susuzluk acısı ile ölür.

Mezarda çekeceği acılar: 1 Kabir onu sıkar. Kemikleri birbirine geçer. 2 Kabri Cehennem ateşi ile doldurulur. Gece, gündüz onu yakar. Cehennem ateşi dünya ateşine benzemez. 3 Allahü Teâlâ, kabrine çok büyük yılan gönderir. Dünya yılanlarına benzemez. Hergün, her namaz vaktinde onu sokar. Bir an bırakmaz.


 
Kıyâmette çekeceği azaplar: 1 Cehenneme sürükleyen azap melekleri yanından ayrılmaz. 2 Allahü Teâlâ, onu kızgın olarak karşılar. 3 Hesâbı çok çetin olup, Cehenneme atılır.) Namaz kılmayanın ömründe, bereket olmaz. Ömründe, hayır ve menfaat görmez. Ömrü çeşitli hastalıklarla, sıkıntılarla geçer. Ma’nevî huzûru olmaz. Sahip olduğu dünyalıklar onu rûhî sıkıntıdan kurtaramaz. (İhyau Ulumiddin) “Sizi cehenneme sürükleyen sebep nedir? Derler ki: ‘Biz namaz kılanlardan değildik’.” (Müddessir/42) “Kıldıkları namazın önemini kavramadan namaz kılanların vay haline”( Mâun/45) (Efendimiz SAV burada namazı vaktinde kılmayanların kastedildiğini bildirmiştir.) Namaz kılmayanın İslâm’dan payı yoktur, namaz kılmayanın dini yoktur.” Hadis’i Şerif “Hiçbir mazereti olmaksızın ikindi namazını kılmayıp kaçıranların bütün iyi amelleri silinir” Hadis’i Şerif Kıyamet günü kulun ilk hesap konusu ve ilk gözden geçirilecek amel hanesi namazdır. Bu konudaki hesaplaşma iyi geçerse kul kurtulur, bozuk geçtiği taktirde ise aldanmış ve hüsrana uğramış olur. (Hadis’i Şerif

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika: Çalışanlar dikkat! Dünyanın en seçkin liderleri açıklandı! Ak Partili isimden Arınç’a tehdit! Defterini dürmesini biliriz Komünist başkan orağı taşa erken vurdu! Vatandaştan para topluyor