En Çok Okunanlar
18 Şubat 2022 ( 43 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanının açıkladığı elektrik indirimi kimleri etkiliyor? Hangi işletmeler faydalanabilecek?

Yılbaşında yapılan düzenlemeyle birlikte yüksek gelen elektrik faturaları, esnafın ve üreticinin cebini yakmaya başladı. Türkiye’nin birçok yerinde “ucuz elektrik” talepli eylemler gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra yaptığı açıklamada elektrikte indirim olacağını açıkladı. Detayların ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile EPDK tarafından planlanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamadan sonra elektrik indiriminden kimlerin nasıl faydalanacağı merak konusu oldu.

Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör ve Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşelerinde elektrik indiriminin detaylarını yazdı.

KİMLER ETKİLENİYOR?
Buna göre yeni düzenlemeyle birlikte faturalarda %25’lik bir indirim olması bekleniyor. Lokanta, kuaför, kahvehane, berber, bakkal, market gibi küçük esnaf ve zanaatkarlar bu indirimden yararlanabilecek.

Son artışlarla birlikte küçük ticarethanelerde elektrik birim maliyeti vergiler dahil 2.74 TL. Sanayide bu rakam 2.28 TL. Meskenlerde ise ilk kademe 1.37, ikinci kademe 2.06 TL.

'Yüzde 25 indirim' ile birlikte düşük tarifede elektrik birim maliyetinin 2.06 TL'ye düşmesi bekleniyor.

Bunun dışında yeni düzenlemeyle birlikte ticari tarifeden fatura kesilen cemevleri, dernekler ve vakıflar ise mesken tarifesine alınacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Komşunun tavukları Aspirin ile Saçlarınızı Yıkarsanız İnanılmaz Sonuç Şaşıracaksınız Salak (yılan ) meyvesi nedir? Bunu kış boyu mutlaka yapın