Ana Sayfa
13 Ocak 2021 ( 761 izlenme )
Reklamlar

ÇOK BÜYÜK TEHLİKE

ÇOK BÜYÜK TEHLİKE


>>>

Güvenliğe alındı
Çin'in Hebei eyaletine bağlı olan 4,9 milyon kişinin yaşadığı Langfang kenti 7 gün karantina altına alındı.Çin’de dün son 6 ayın en kritik corona virüsü bilançosu açıklandı. Başkent Pekin’e bağlı, yaklaşık 1,2 milyon insanın yaşadığı kırsal bir bölge tam karantina altına alındı.

Çin medyası, Hebei eyaletinin bir başka şehir olan ve 4,9 milyon kişinin yaşadığı Langfang’ın da karantina altına alındığını aktardı. Çin’in Hebei bölgesinde geçtiğimiz hafta yerel saatle 10:00’a kadar toplamda 326 doğrulanmış iç kaynaklı, 234’ü asemptomatik vaka bildirdi.Doğrulanmış vakalardan 304’ünün Shijiazhuang’da, 21’inin Xingtai’de ve birinin de Langfang’da olduğu belirtildi.

PLAZMA TAHSİS EDİLDİ
Hebei Bölge Sağlık Komisyonu Müdürü Liang Zhankai, Ulusal Sağlık Komisyonu’nun, Hebei’deki ağır hastaların tedavisi için Wuhan’daki iyileşmiş COVID-19 vakalarından plazma tahsis ettiğini ve hastaneye kaldırılan hastaların genellikle stabil durumda olduğunu söyledi.

Ayrıca Liang, diğer bölgelerden toplam 252 test uygulayan kişinin, nükleik asit testlerine ve Hebei’nin günlük test kapasitesini 1.1 milyon tüpe çıkarmasına yardımcı olmak için Shijiazhuang, Xingtai ve Langfang’a gönderildiğini ifade etti.

LANGFANG KENTİ 7 GÜN KARANTİNA ALTINDA 
Langfang’a bağlı 12 köyde 20 binden fazla Çinli, corona virüsü karantina merkezlerine gönderildi. Çinli yetkililer bugün Pekin yakınlarındaki Hebei eyaletine bağlı Langfang şehrini karantina altına aldıklarını duyurdu. Şehrin 4,9 milyon sakini 7 gün boyunca karantina altında kalacak ve şehre giriş çıkışlar kapatıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bulduğu bahane pes dedirtti! 56 Yaşındaki Kadın Yüzüne Pirinç Sürdü Değişime İnanamadı Büyükşehirler kadar merak edilen Kars... Türkiye'den çok sert açıklama! 'Haddini aşıyor...'