Ana Sayfa
2018-04-14 11:21:47 ( 8622 izlenme )
Reklamlar

çocuklarınızdan uzak tutun.. oku paylaş okut çocuklarımızı koruyalım

çocuklarınızdan uzak tutun.. oku paylaş okut çocuklarımızı koruyalım


Diyet yapanların sık olarak tercih ettiği pirinç patlakları, irlanda’da yapılan bir araştırmaya göre; İçinde sağlık sorunlarını tetikleyen 3 önemli madde bulundu. Sağlığı ciddi anlamda tetiklediği kanser ve böbrek hastalıklarını beraberinde getirdiği ortaya çıktı. İçinde barındırdığı Arsenik, Akrilamid ve Kadmiyum maddeleri kemik hastalıklarına kadar ciddi sağlık sorunlarının yaşanmasına neden oluyor.

Çok tüketilmesi halinde Akrilamid maddesi kanser hastalığına davetiye çıkarıyor ayrıca bu maddenin birçok gıda da


yer aldığı uzmanlar tarafından belirtildi.


hazır patlamış mısır
BEBEKLERDE ZARARI BÜYÜK
Queen’s Üniversitesi’nden bir grup araştırmacının yaptığı çalışma gıdadaki arsenik tehlikesini gözler önüne serdi. Sütle beslenen bebeklerde tehlikeli seviyelerde organik olmayan arseniğe rastlandı.

GELİŞİM VE ZEKAYI ETKİLİYOR
Araştırma heyetine başkanlık eden Prof. Andy Meharg, “Arsenik bebeklerin gelişimini, zekâsını ve bağışıklık sistemini etkiliyor ve bunlar zararlarından sadece birkaçı. Araştırma, piyasada satılan bebek krakerlerinin dörtte üçünün izin verilen oranın üzerinde arsenik içerdiğini ortaya çıkardı” diye konuştu.


Hazır patlamış mısır arsenik içeriyor
BİR YILDIR ÖNLEM ALINMADI
Avrupa Komisyonu, Ocak 2016’da, birçok çocuğun tükettiği pirinç ve pirinç içeren gıdalardaki azami organik olmayan arsenik miktarına yönelik bir genelge yayımlamıştı. Ancak Prof. Meharg ve ekibi bu adıma rağmen pirinç içeren atıştırmalıkların daha güvenli hale gelmediğini açıkladı. Bilim insanlarına göre, Yönetmeliğin yayımlanmasından sonra çok fazla bir şey değişmedi.

KAYNAK
gazetevatan.comÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika... Büyük saldırı başlattılar! Gökten bomba yağdı! Karısının sevgilisine penseyle t.avüz etti! DİRİ DİRİ GÖMÜLDÜ! SESLER GELİNCE MEZARI AÇTILAR MANZARA KORKUNÇTU… Dünya devinden dolar için olay yaratacak tahmin