Ana Sayfa
2018-04-14 04:55:27 ( 317 izlenme )
Reklamlar

CNN İnternational'ın 'İncirlik' yalanı elinde patladı

CNN İnternational'ın 'İncirlik' yalanı elinde patladı
ABD’nin sabah saatlerinde Suriye’de düzenlediği operasyonda İncirlik Üssü'nün de kullanıldığını iddia eden ABD’nin yalan ve iftira portalı CNN International’ın yalanı Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın açıklamasıyla bir kez elinde patladı.

CNN İnternational'ın 'İncirlik' yalanı elinde patladı
ABD'nin askeri faaliyetlerine ilişkin yaptığı haberlerin yanı sıra özellikle sıcak savaş bölgelerinde imza attığı yalan ve yanlı haberlerle bilinen CNN International, dün de yine Türkiye ile ilgili yalan bir habere imza attı.

CNN, ABD önderliğindeki koalisyon güçlerinin Suriye'de düzenlediği kısıtlı hava harekatına ilişkin yaptığı haberlerde İncirlik'in de kullanıldığı yalanını ekranlarına taşıdı.

Canlı yayında aktarılan operasyon bilgilerine dair haritada, İncirlik Üssü'nün de operasyona dahil olduğu bilgisi paylaşıldı.

BOZDAĞ GERÇEĞİ AÇIKLADI

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise bu sabah yaptığı açıklamada İncirlik'in kullanımının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

Gezi Parkı olaylarını da ilk günden itibaren yalan haberlerle dünyaya duyuran CNN, Kazlıçeşme'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı dinlemeye gelen yüzbinlerce insanın fotoğrafını da 'hükümet karşıtı gösteriler' yalanıyla dünyaya duyurmuştu.

ABD Başkanı Trump da, CNN'in haberlerine dair her seferinde 'fake news-yalan haber' eleştirilerinde bulunuyordu.

Yenişafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SUUD BASININDAN BOMBA ERDOĞAN YORUMU Çekip gideğim Hatice! -Nereye Ömer? VATANDAŞLARINI BÖYLE UYARDI Kılıçdaroğlu zıvanadan çıktı: Erdoğan 15 Temmuz'da Marmaris'te...