Ana Sayfa
19 Şubat 2019 ( 245 izlenme )
Reklamlar

CHP petrol arama çalışmalarına karşı çıktı

CHP petrol arama çalışmalarına karşı çıktı

Bütün dünyada şer güçlere karşı amansız mücadelesini sürdüren Türkiye, içerde de CHP tipi muhalefetle karşı karşıya olmanın zorluğunu yaşıyor. CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır petrol arama çalışmalarının durdurulmasını istedi. - 

Türkiye Ege ve Akdeniz'de petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Bunun için önemli yatırımlar ve hamleler yapıldı.

Bölgede etkin olmak isteyen başka unsurlarla da rekabet halinde olan Türkiye'nin bu çabası çok önemli.

Sponsorlu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, her fırsatta doğalgaz ve petrol arama çalışmalarından vazgeçilmeyeceğinin altını çiziyor. Türkiye'nin bu kararlı duruşu dış ülkeleri rahatsız ettiği gibi CHP'yi de rahatsız etmiş olmalı.

"Çok para harcanıyor"

Vatandaş üzerinde tasarruf tedbirleri uygulanırken, Akdeniz’de arama çalışması yapan bir geminin günlük maliyetinin yaklaşık 50 bin dolar olduğunu ifade eden CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır arama çalışmalarının durdurulmasını istedi.

Akdeniz’de, toplamda 6 yerde petrol ve doğalgaz arama çalışmaları yapılacağının kamuoyunda konuşulduğunu belirten Başarır; "Erdemli ve Alanya kuyularından anlaşılacağı üzere diğer kuyulardan da bir sonuç alınamaması durumda toplamda tüm maliyetler hesaplandığında, yaklaşık 2 milyar doların Akdeniz’in derin sularına gömülecektir" dedi.

Kaynak Yeni akit 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Whatsapp'ta büyük tehlike! Türkiye'ye sıçradı, aman dikkat... Asıl adı bakın neymiş.. İşte gerçek ismi Kılıçdaroğlu'nun 'Erdoğan'a hakaret' davasında flaş gelişme! ABD’den flaş karar! Trump BM Genel Kurulu’nda açıkladı. Resmen savaş dedi